کدخبر: ۳۴۴۶۶۰ لینک کوتاه

تکذیب برکناری وزرای اقتصاد و بهداشت و رئیس بانک مرکزی

سخنگوی دولت گفت :‌برکناری وزرای اقتصاد و بهداشت و رئیس بانک مرکزی شایعاتی است که تکذیب می شود.

به گزارش اقتصادنیو ز،  علی ربیعی در نشست هفتگی خود با خبرنگاران با بیان این که از سال ۹۳ هر سال میزان وابستگی بودجه به نفت کم شده است و امروز اقتصاد بدون نفت را تجربه می کنیم که اتفاق مهمی در کشور است گفت :‌ بر این اساس انتظار تحریم کنندگان برای فروپاشی اقتصاد ایران برآورده نشدو کاهش ۱۰ درصدی تورم از برنامه های بانک مرکزی است. هم چنین کوچک سازی دولت نیز از دیگر اقدامات مهم دولت بوده است. افزایش سرمایه گذاری در بورس اتفاقی خوب در اقتصاد کشور است.

وی ادامه داد :‌سفر اخیر هیات عالی رتبه افغانستان به ایران نشانه ای از اراده ما برای پاسداری از روابط حسنه با افغانستان است. در این دیدارها بر ضرورت مراقبت بیشتر از مرزهای مشترک دو کشور تاکید و برنامه های جدید برای توسعه  روابط دو کشور تنظیم شد.

سخنگوی دولت گفت :‌هدف دولت از کاهش محدودیتهای ناشی از کرونا حفظ معیشت همزمان با حفظ سلامت مردم بوده است. مساله امروز ما با کرونا عدم رعایت پروتکل های بهداشتی است. بررسی ها نشان میدهد بیشترین میزان ابتلا در مراکز تولیدی نبوده و بیشترین آن در تجمعات غیر ضرور بوده است.

ربیعی تاکید کرد :‌برکناری وزرای اقتصاد و بهداشت و رئیس بانک مرکزی شایعاتی است که تکذیب می شود.

سخنگوی دولت اضافه کرد :‌شایعات اخیر درخصوص ساخت بنایی برای رئیس جمهور با هدف و آگاهانه مطرح شده است. این ساختمان برای دولت و قابل واگذاری به کسی نیست و حتی درخواست دولت برای آن تغییر کاربری از مسکونی به دولتی بوده است که در نهایت پایان ساخت آن به این دولت نمیرسد. از این ملک در دولت های قبل نیز استفاده شده است. نباید شایعات را به سطح ملی آورد و برای مردم ایجاد شائبه کرد. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند