کدخبر: ۳۴۴۷۴۷ لینک کوتاه

تایید خبر مرگ شوماخر

اقتصادنیوز: خبرگزاری‌های مهم جهان از مرگ جوئل شوماخر خبردادند.

به گزارش اقتصادنیوز شماری از ستاره‌های هالیوود مانند کیفر ساترلند، شارون استون و جیم کری درگذشت جول شوماخر را تسلیت گفتند و این کارگردان را "فوق‌العاده خلاق و اسطوره‌ای" نامیدند.

جوئل شوماخرحق نشر عکسEPA

 

این کارگردان اهل نیویورک در دهه ۱۹۷۰ میلادی به عنوان طراح لباس وارد صنعت سینما شد و با کارگردانان معتبری از جمله وودی آلن همکاری کرد.

او سپس در سال ۱۹۷۶ فیلم‌نامه یک کمدی ارزان‌قیمت به نام "کار واش" را نوشت و همین طور یک فیلم با اقتباس از تئاتر موزیکال جادوگر شهر اوز.

اما نقطه عطف حرفه‌ای جوئل شوماخر در سال ۱۹۸۵ بود که نویسندگی (به طور مشترک) و کارگردانی فیلم آتش سنت المو را به عهده گرفت.

این فیلم که موجب مطرح شدن دمی مور شد، در کنار کلوپ صبحانه یکی از فیلم‌های "جوانانه" آن دوره بود که نقش مهمی در شکل‌گیری این گونه از سینما داشت.

فیلم بعدی او، پسران گمشده (در مورد گروهی از خون‌آشام‌های جوان شهر کوچکی در کالیفرنیا) تبدیل به اثری جریان‌ساز شد. به دنبال آن مرگ‌بازان در سال ۱۹۹۰ بود که یک همکاری دیگر با کیفر ساترلند را به دنبال داشت.

شوماخر با برخی از بزرگ‌ترین نام‌های هالیوود همکاری داشت از جمله: تام کروز، جولیا رابرتز و مایکل داگلاس. او سال ۱۹۹۳ فیلم فروپاشی را با بازی مایکل داگلاس ساخت که نامزد دریافت جایزه معتبر نخل طلای جشنواره کن شد.

سال ۱۹۹۵ او جایگزین تیم برتون برای ساخت مجموعه فیلم‌های بتمن شد. او بتمن برای همیشه را در سال ۱۹۹۵ با شرکت وال کیلمر و جیم کری ساخت و فیلم در جهان بیش از ۳۰۰ میلیون دلار فروش کرد.

جوئل شوماخر در سال ۲۰۱۳ کارگردانی تعدادی از قسمت‌های مجموعه خانه پوشالی شرکت نتفلیکس را به عهده گرفت و بعد از آن تقریبا بازنشسته شد.

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند