علیه طرح الحاق کرانه باختری صورت گرفت؛

تظاهرات اعتراضی گسترده در تل‌آویو +تصاویر

کدخبر: 344904
اقتصادنیوز؛ با نزدیک شدن به تاریخ اعلامی رژیم اسرائیل برای اجرای طرح اشغال بخش‌های بزرگی از کرانه باختری (یکم جولای)، هزاران نفر از ساکنان تل‌آویو برای چندمین بار در ماه اخیر علیه این طرح تظاهرات کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ چند هزار نفر از ساکنان تل‌آویو مجدداً برای اعتراض به طرح رژیم اسرائیل برای اشغال سی درصدی کرانه باختری، در میدان رابین تجمع کردند.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، حدود دو هزار و پانصد نفر از ساکنان تل‌آویو شامگاه سه‌شنبه (به وقت محلی) برای اعتراض به طرح اشغال سی درصدی کرانه باختری، در میدان رابین تجمع کرده و علیه کابینه رژیم صهیونیستی شعار دادند.

بر این اساس، به دلیل خطر ابتلا به ویروس کرونا و دستورالعمل‌های بهداشتی، تظاهرات‌کنندگان ضمن استفاده از ماسک، با فاصله دو متری و در صف‌های سازمان‌دهی شده علیه تصمیم «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای اشغال اعتراض کردند.

«عاموس یادلین» رئیس پیشین بخش اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی به عنوان سخنران در این مراسم، درباره خطرات امنیتی طرح اشغال هشدار داد: «اسرائیل در مسیر یک دولتی قرار دارد... تنها نقشه‌ای که تا کنون درباره الحاق دیده‌ایم، نقشه‌ای مفهومی است که بخشی از طرح ترامپ است».

به نوشته جروزالم‌پست، وی با بیان اینکه طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» بر مبنای راهکار دو دولتی است نه اینکه بهانه‌ای برای اشغال یکجانبه باشد، گفت: «به شما اطمینان می‌دهم، الحاق یکجانبه سی درصد از یهودا و سامریه (کرانه باختری) هیچ مزیت استراتژیک در پی ندارد».

این سیاستمدار  سپس تاکید کرد: «[طرح اشغال] خطرات امنیتی شدید، فشارهای بین‌المللی و شکست مشروعیت را در پی دارد. الحاق به توافق صلح و همکاری‌های امنیتی با اردن و تشکیلات خودگردان صدمه می‌زند و همزمان نیروهای نظامی حیاتی در جبهه شمالی تقابل با حزب‌الله و ایران را [به شرق] می‌کشاند».

layCCfo4GjW0

یادلین در ادامه هشدارهای خود افزود: «هیچ کشوری در جهان به غیر از آمریکای ترامپ از این نسخه از معامله [قرن] حمایت نمی‌کند. [چه خواهد شد] اگر ۵ ماه دیگر، دموکرات‌ها در انتخابات [ریاست‌جمهوری] پیروز شوند و ما حمایت آنها از این اقدام را از دست بدهیم؟»

رژیم اسرئیل قصد دارد با حمایت‌های دولت ترامپ، ۳۰ درصد از کرانه باختری فلسطین را به قلمرو خود ملحق و آن را رسماً اشغال کند. مقامات و گروه های فلسطینی این اقدام را بخشی از طرح ضد فلسطینی آمریکا موسوم به معامله قرن می‌دانند و به همین دلیل خواستار قطع همکاری با آمریکا و اسرائیل هستند.

هفته پیش نیز عده‌ای از ساکنان تل‌آویو با حضور در میدان مرکزی و چهارراه اصلی تل‌آویو، ضمن اعتراض به طرح اشغال، مانع حرکت خودروها شدند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما