وعده بزرگ شهردار تهران به سرخ آبی ها / شهردار اجازه صلاحیت ورود به این موضوع را ندارد

کدخبر: 344913
اقتصادنیوز :‌شهردار تهران وعده داده است دو ورزشگاه که به دوتیم استقلال و پرسپولیس داده شده به نامشان سند می‌زند اما به گفته رییس کمیته ورزش شورای شهر تهران شهرداری صلاحیت ورود به این موضوع را ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسکان نیوز، روزگذشته شهردار تهران در حاشیه افتتاح تالار مشاهیر ورزشی ایران اعلام کرد دو ورزشگاهی که قرار است از طرف شهرداری به باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس واگذار شود، داده شده و قرار است سندش را بزنند.

 اما شهردار تهران می تواند اموال تهرانی‌ها را با تصمیم خود به نام دو باشگاه ورزشی بزند؟حجت نظری رئیس کمیته ورزش شورای شهر تهران در خصوص انتقال سند مالکیت دو ورزشگاهی که شهرداری تهران در اختیار دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گذاشته است، گفت: من با واگذاری ورزشگاه‌هایی که در اختیار دو باشگاه بزرگ پایتخت که هواداران میلیونی دارد موافقم، اما این که این واگذاری به چه شکل انجام شود باید بگوم شهردار صلاحیت ورود به این موضوع را ندارد و تعیین تکلیف اینچنینی اموال، صرفا به عهده شورای شهر تهران است. قانون این دست اختیارات را به شوراها داده شده است.

وی با اشاره به بند 6 ماده 55 قانون شهرداری ها گفت: شهرداری‌ها می‌توانند بر اساس این بند قانونی، فضاها و امکاناتی که در اختیار دارند را بر اساس شرایطی که قانون پیش بینی کرده برای بهره برداری به اشخاص حقیقی و حقوقی به‌صورت موقت واگذار کنند. موضوع این بند بهره‌برداری موقت است و شهردار باید در مورد انتقال سند و واگذاری مالکیت، حتما مصوبه شورا را اخذ کند و این موضوع در حیطه اختیارات شهردار نیست.

نظری با اشاره به مصوبه پاییز 96 شورای شهر تهران مبنی بر این که واگذاری حق بهره‌برداری از فضاها و مکان‌های شهرداری تهران نیز باید در صحن شورا به تصویب برسد، گفت: پس از لازم الاجرا شدن این مصوبه، تمامی واگذاری‌هایی که در قالب بند 6 ماده 55 انجام می‌شوند نیز باید در صحن شورا به تصویب برسد. این مصوبه اختیارات شهردار را محدودتر کرده که با توجه به سابقه ذهنی همه ما و شهروندان از اینگونه واگذاری‌ها، حتما این‌گونه مقید کردن به صرفه و صلاح شهر و شهروندان است.

 نظری در پایان گفت: در نهایت، زمانی که شورا رای به این انتقال مالکیت‌ها بدهد، چیزی که مهم است رعایت عدالت و مساوات است. باید هر دو ورزشگاه در یک سطح و با امکانات و شرایط برابر باشند تا در واگذاری‌ها، ظلم مضاعف صورت نگیرد. از ابتدا شرایط این دو ورزشگاه برابر نبود و تا همین امروز هم متاسفانه این نابرابری ادامه دارد. چه مدیریت شهری در نهایت تصمیم بگیرد این دو مجموعه را به دوباشگاه منتقل کند و چه وضعیت فعلی واگذاری موقت ادامه یابد، باید امکان بهره‌برداری برابر برای هر دو تیم به‌وجود بیاید و مدیریت شهری باید کاستی‌های ورزشگاه امام‌رضا(ع) را به‌نحوی جبران کند که تازه با ورزشگاه شهید کاظمی، امکانات و کیفیت مساوی داشته باشد.

تیتر یک
  • گزارش تحلیلی اقتصادنیوز از آخرین آمار کرونا در ایران

    اقتصادنیوز: آمارهای کرونایی کشور در روز ۲۲ فروردین۱۴۰۰ سه رکورد را به ثبت رساند که مهمترین بخش آن نشان از جهش کم…

از دست ندهید
بلیط هواپیما