کدخبر: ۳۴۴۹۶۲ لینک کوتاه

برکناری دو مامور تخریب بدون مجوز سرپناه آسیه پناهی

اقتصادنیوز :‌رئیس سازمان بازرسی کل کشور از آخرین جزئیات رسیدگی به پرونده تخریب خانه «آسیه پناهی»، زن ۶۱ ساله کرمانشاهی که حدود یک ماه پیش در جریان تخریب سرپناهش توسط ماموران شهرداری فوت کرد، خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  همشهری آنلاین، روز ۳۰ اردیبهشت امسال ماموران اجراییات شهرداری کرمانشاه سرپناه ۱۲متری آسیه پناهی، زن آلونک‌نشین ساکت شهرک فدک را به دلیل ساخت‌وساز غیرقانونی تخریب کردند و این حادثه منجر به سکته قلبی و جان باختن این زن بی‌خانمان ۶۱ ساله شد.

طبق بررسی‌های سازمان بازرسی و دادگستری، ماموران شهرداری کرمانشاه برای اینکه مقاومت این زن را بشکنند تا مانع تخریب آلونک نشود، از اسپری فلفل غیرمجاز استفاده کردند. موضوعی که تا چند روز پیش گفته می‌شد همین، عامل مرگ این زن سالمند شد. اما مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه دیروز درباره علت فوت آسیه پناهی گفت: علت فوت این زن، بیماری حاد قلبی بوده و در اثر اسپری فلفل نبوده است. موضوعی که واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی را در پی داشت.

 حجت‌الاسلام حسن درویشیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به این که آیا شخصی در پرونده تخریب خانه آسیه پناهی و مرگ وی بازداشت شده است یا خیر، گفت: این پرونده در بحث کیفری در حال رسیدگی است و ۲ ماموری که در تخریب آلونک این زن نقش داشتند، از کار برکنار شده اند و، چون بدون مجوز اقدام به تخریب خانه کرده‌اند، گزارش تخلف اداری هم برای آن‌ها ارائه کرده ایم.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند