کدخبر: ۳۴۴۹۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

درگیری چین و آمریکا بالا گرفت!

فارس : اقتصاد نیوز: سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست هفتگی با خبرنگاران، وزیر خارجه آمریکا را فردی «متقلب» خواند.

سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست هفتگی چهارشنبه با خبرنگاران، وزیر خارجه آمریکا را  یک «دروغگوی ذاتی» خواند.

«لیجیان ژائو» از سخنگویان وزارت خارجه چین در نشست هفتگی با اصحاب رسانه‌ها درباره «مایک پامپئو» وزیرخارجه آمریکا گفت: «پامپئو هرموقع که فرصت بیابد دروغ می‌گوید و چین را بدنام جلوه می‌دهد. تکرار هزار دفعه دروغ (از سوی پامپئو) بازهم دروغ محسوب می‌شود. دروغگویی، تقلب و دزدی در ذات پامپئو است، همان‌طور که خودش هم اعتراف کرده. هرگز نمی‌توان کسی را که وانمود می‌کند خواب است، بیدار کرد.»

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: «مورگان اورتگاس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای تصریح کرد که وزارت خارجه این کشور، روزنامه «گلوبال تایمز»، «تلویزیون دولتی چین»، «خبرگزاری چین» و روزناه «پیپلز دیلی» را ابزار تبلیغاتی دولت چین می‌داند.

از طرف دیگر،  مایک پامپئو نیز در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، در این خصوص گفت که به منظور تضمین شفاف‌سازی هرچه بیشتر عملیات‌ حزب کمونیست چین در آمریکا، دستور معرفی چهار رسانه چینی دیگر به عنوان عناصر خارجی را صادر کرده است.

وزارت خارجه آمریکا به این چهار رسانه چین در آمریکا ابلاغ کرده است که می‌بایست جزئیات کارمندان آمریکایی و دارایی‌هایی املاک و مستغلات خود را به وزارت خارجه آمریکا گزارش دهند و آنها را متهم کرده بود که رسانه‌های مستقل نیستند و ابزار تبلیغات چین در آمریکا هستند.

چین نیز اعلام کرده آمریکا باید خیلی فوری این اقدام اشتباه را متوقف و اصلاح کند در غیر اینصورت پکن مجبور می‌شود به شیوه‌هایی قانونی و ضروری پاسخ دهد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند