پیش‌بینی تهدیدآمیز پمپئو از سرنوشت جان بولتون

کدخبر: 345081
مایک پمپئو گفت: جان بولتون اطلاعات محرمانه را منتشر کرده و همه ما دیده‌ایم چه بر سر کسانی مانند ادوارد اسنودن که اطلاعات محرمانه درز داده‌اند، آمده است.

به گزارش اقتصادنیوز، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز به پیش بینی آینده جان بولتون پرداخت. 

مایک پمپئو در مورد کتاب منتشر شده گفت: [اظهارات مطرح شده در کتاب بولتون] هم ناراحت کننده و هم خطرناک است. من کل کتاب را نخوانده‌ام اما گزیده‌هایی از آن را دیدم، پر از مطالب غلط و دروغ. حتی تیتر [کتاب بولتون] مبنی بر اینکه او در اتاق بوده هم کاملا صحت ندارد. رئیس‌جمهور و دیگران شامل من مجبور شدیم او را از [برخی جلسات] حذف کنیم چرا که او خبرها را درز می‌داد یا واقعیات را تحریف می‌کرد یا دروغ می‌گفت.

پامپئو افزود: واقعا وضعیت سختی بود چرا که جان بولتون فکر می‌کرد او مهمتر از رئیس‌جمهور ایالات متحده و مردم آمریکا است. این داستان که منشا سیاست خارجی رئیس‌جمهور این بود که او در انتخابات دور دوم ریاست جمهوری پیروز شود، [هم نادرست بود]، او قاسم سلیمانی را به خاطر پیروزی در انتخابات نکشت، او به خاطر پیروزی در انتخابات در حال به عقب راندن حزب کمونیست چین نیست. او از پیمان آب و هوایی پاریس به خاطر پیروزی در انتخابات خارج نشد. سیاست خارجی این رئیس‌جمهور طوری بوده است که جان بولتون باید به آن افتخار کند اما او در عوض طوری رفتار کرده که در حال ارائه تصویر نادرست از آنچه که ما انجام داده‌ایم است.

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: صادقانه بگویم اطلاعاتی که او [در کتابش] منتشر کرده، کاملا جنبه محرمانه دارد. همه ما دیده‌ایم چه بر سر کسانی مانند ادوارد اسنودن که اطلاعات محرمانه درز داده‌اند، آمده است. کاری که جان بولتون انجام داده، بی شباهت به [کار اسنودن] نیست.

اسنودن کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا بود که در ژوئن ۲۰۱۳ اطلاعات طبقه‌بندی شده‌ای از برنامه‌های فوق سرّی آژانس امنیت ملی آمریکا از جمله برنامه شنود پریزم را به نشریات گاردین، نیویورک تایمز و واشینگتن پست لو داد و سپس ناچار شد به روسیه پناهنده شود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما