اخبار نگران‌کننده‌ای که از خراسان رضوی می‌آید

کدخبر: 345138
اقتصاد نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهدمقدس گفت:افزایش بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در مشهد و دیگر شهرستان‌های این استان نگران کننده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم: محمد حسین بحرینی در نشست قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا اظهار داشت: باید روند پیشرفت بیماری به طور مستمر پایش و مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم به شکل مناسبی این بیماری را مدیریت کنیم.

وی افزود: در ابتدای شیوع بیماری کرونا تمامی مسئولان ارشد استان و مدیران سازمان‌ها و ادارات با دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شکل مناسبی همکاری و هماهنگی داشتند و این امر نقش موثر در مدیریت کرونا داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برای کنترل و مواجهه مناسب با این بیماری و مدیریت هدفمند آن باید تمامی مسوولان، مدیران و نهادهای مختلف به همکاری خود ادامه دهند.

وی افزود: برای مقابله با این ویروس باید در حالت آماده باش بود و حتی لحظه‌ای نباید از این بیماری غافل شد.

بحرینی با اشاره به لزوم افزایش تست‌های غربالگری کرونا در مناطق زیرپوشش این دانشگاه ادامه داد: بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت باید به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت 250 تست کرونا انجام شود.

وی گفت: در حال حاضر روزانه 600 تست کرونا از بیماران مشکوک در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام می‌شود در حالی که بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت این تعداد باید به یک هزار و 200 تا یک هزار و 500 مورد افزایش یابد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما