کدخبر: ۳۴۵۲۷۴ لینک کوتاه

ادعای فرانس‌پرس درباره فیلم انتسابی به انفجار دیشب شرق پایتخت

اقتصادنیوز: خبرگزاری فرانس پرس روز جمعه گزارش داد ، طی چند ساعت گذشته یک ویدئویی در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می شود که آن را به وقوع انفجار مخزن گاز در شرق تهران نسبت می‌دهند در حالی که مربوط به آتش‌سوزی پالایشگاه نفت آمریکا در یک سال‌ قبل است .

 

به گزالرش اقتصادنیوز خبرگزاری فرانس پرس روز جمعه گزارش داد ، طی چند ساعت گذشته یک ویدئویی در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می شود که آن را به وقوع انفجار مخزن گاز در شرق تهران نسبت می‌دهند در حالی که مربوط به آتش‌سوزی پالایشگاه نفت آمریکا در یک سال‌ قبل است .

به گزارش ایرنا، این خبرگزاری افزود، این ویدئو که از دیشب در شبکه‌های اجتماعی پخش شده، صحنه یک انفجار قوی از راه دور و آتش‌سوزی بزرگ را در شهری بزرگ نشان می‌دهد که ارتباطی با صدای انفجار شنیده شده در شرق تهران ندارد.

وقتی فیلم انفجار فیلادلیفا با شرق تهران جابجا می شود

فیلم مزبور با زیرنویس " انفجار شدید در تهران پایتخت ایران " در فیس‌بوک، توئیتر و اینستاگرام و یوتیوب منتشر شده است و برخی از کاربران نیز بدون پی بردن به جعل این فیلم دیدگاه های خود را در زیر آن درج کرده اند.

فرانس‌پرس گزارش داد که این فیلم متعلق به آتش‌سوزی پالایشگاه نفت در فیلادلفیا آمریکا در سال گذشته بوده و ارتباطی به آتش‌سوزی شرق تهران ندارد.

انتشار فیلم مزبور در حالی صورت می گیرد که شاهدان عینی بامداد دیشب از شنیدن شدن صدای مهیب و نور نارنجی ‌رنگ حاصل از انفجار در یک مخزن صنعتی گاز در شرق تهران خبر دادند.

امیر داود عبدی سخنگوی وزارت دفاع در خصوص انفجار در نزدیکی یکی از مراکز متعلق به وزارت دفاع در شرق تهران، اظهار داشت: مخزن گاز در منطقه عمومی پارچین منفجر شده و آتش نیز توسط نیروهای آتش نشانی و اطفای حریق کنترل شده و تلفاتی هم نداشتیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند