کدخبر: ۳۴۵۳۱۲ لینک کوتاه

صهیونیسیت ها مطرح کردند: طرح الحاق کرانه باختری شامل کدام قسمت هاست؟

اقتصادنیوز: کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی روز جمعه گزارش داد، «بنیامین نتانیاهو» در پیامی به «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان به وی اطلاع داده که طرح الحاق کرانه باختری، شامل دره اردن نمی‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی گفته است که یک مقام بلندپایه تشکیلات خودگردان با اعلام این خبر افزوده است: پیام نخست‌وزیر اسرائیل پس از دیدار اخیر یوسی کوهن رئیس موساد با عبدالله دوم شاه اردن از طریق این کشور به اطلاع عباس رسیده است.

بر اساس این گزارش، الحاق محدود به دو یا سه مجتمع شهرک‌نشینی خواهد بود که هنوز مشخص نیست؛ اما با این حال احتمال دارد که این دو متجمع «گوش عتصیون» و «معالیه ادومیم» باشد.

به گزارش روز پنجشنبه تارنمای شبکه صهیونیستی آروتز شوع، سفر کوهن برای انتقال پیام بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عبدالله دوم پادشاه اردن در مورد الحاق کرانه باختری صورت گرفت.

رسانه‌های صهیونیستی در اواخر خرداد ماه گزارش داده بودند، رئیس موساد با هدف استماع مواضع کشورهای عربی درباره طرح الحاق کرانه باختری و اطلاع از برنامه‌های آنها برای مقابله با این طرح، گفت‌ وگوهایی را با رهبران و روسای کشورهای عربی از جمله اردن و مصر در هفته‌های آینده خواهد داشت.

همچنین پایگاه العربی الجدید ۱۰ خرداد ماه افشا کرد که کوهن برای گفت و گو در مورد طرح الحاق کرانه باختری به صورت پنهانی به مصر سفر کرده تا با مقامات مصری از جمله «عباس کامل» رئیس دستگاه اطلاعاتی این کشور در حضور «سامح شکری» وزیر خارجه مصر دیدار داشته باشد.

رژیم صهیونیستی تحرکات خود را برای انضمام اراضی اشغالی فلسطینی‌ها به شدت دنبال می‌کند و با متحد اصلی خود آمریکا سعی در اجرای این طرح دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند