درماندگی معاون ترامپ از پاسخگویی به پرسش‌های کرونایی خبرنگاران

کدخبر: 345356
​اقتصادنیوز: معاون اول ترامپ که پس از ۲ ماه، نخستین نشست خبری کارگروه مبارزه با کرونا را برگزار کرد، با سوالات متعدد خبرنگاران در چرایی برگزاری گردهمایی انتخاباتی ترامپ بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی مواجه شد که پاسخی برای آن نداشت.

به گزارش اقتصادنیوز نگران‌کننده شدن وضعیت کرونا در آمریکا، مایک پنس و مقامات بهداشتی این کشور را به مقابل دوربین‌های رسانه‌ها آورد اما آنچه مورد توجه قرار گرفت، انتقاد خبرنگاران از گردهمایی انتخاباتی «به آمریکا عظمت ببخشیم» در بحبوحه همه‌گیری کرونا بود.

سوال این بود که چرا در این گردهمایی، توصیه‌های همین مقامات بهداشتی که اکنون در کنار او ایستاده‌اند اعم از رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک صورت توجه نمی‌شود که از مردم می‎خواهد آن را اجرا کنند.

یکی از آنها پرسید: مبارزات انتخاباتی شما ۲ راهپیمایی گسترده برگزار کرده است، هیچگونه دوری اجتماعی و استفاده از ماسک انجام نشده است؛ حتی دکتر (آنتونی) فاوچی درباره خودداری از اجتماع بزرگ صحبت کرده است. آیا می‌توانید بگویید که چرا این کار را ادامه می‌دهید؟

خبرنگار دیگری در ادامه گفت: به نظر می‌رسد مانند این است که شما می‌گویید همانطور که می گوییم انجام دهید نه همانطور که ما انجام می‌دهیم".

مایک پنس تنها پاسخی که به این سوال‌های انتقادی پاسخ داد این بود که آزادی بیان و حق اجتماع مسالمت‌آمیز در قانون اساسی ما تقدیس شده است.

او سعی کرد با این پاسخ، عملکرد کارزار انتخاباتی رئیس جمهوری آمریکا را توجیه کند که در داخل سالن، با تعداد زیاد و بدون در نظر گرفتن توصیه‌های مقامات فدرال درباره کووید-۱۹ در اوکلاهاما و آریزونا گردهمایی برگزار کرد.

معاون اول ترامپ که شریک انتخاباتی او هم محسوب می‌شود، اضافه کرد: ما در پاییز پیش رو یک انتخابات داریم. من و رئیس جمهوری ترامپ باور داریم که گام‌های مناسبی برداریم، همانگونه که در این نشست‌های اخیر، حاضران مورد بررسی قرار گرفتند و بهترین مشاوره را به مردم ارائه دادیم.

پنس اظهار کرد: در عین حال می‌خواهیم که مردم آزادانه در این فرایند سیاسی مشارکت داشته باشند و ما به آن احترام می‌گذاریم.

میهمانان کاخ سفید در شرایطی به دنبال برگزاری گردهمایی‌های حضوری هستند که موارد جدید کووید-۱۹ در سه ایالت پرجمعیت کشور کالیفرنیا، فلوریدا و تگزاس و دیگر ایالت‌های این کشور در روز پنج‌شنبه افزایش یافت و در یک روز موارد ابتلا از ۳۰ هزار نفر هم گذشت.

ترامپ و تیم انتخاباتی او بارها جو بایدن و دموکرات‌ها را به خاطر ادامه فعالیت‌های انتخاباتی مجازی مورد نکوهش قرار دادند که با افزایش تعداد بیماران ناشی از کرونا در ۲۵ ایالت این کشور، انتقادها بار دیگر متوجه هیات حاکمه کاخ سفید شد.

انتخابات آمریکا قرار است در ۱۳ آبان امسال برگزار شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما