کدخبر: ۳۴۵۳۸۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آمریکا صدور روادید برای مقامات چین را محدود کرد

پامپئو وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد این کشور صدور روادید برای مقامات چینی را محدود خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، مایک پامپئو روز جمعه گفت ایالات متحده صدور روادید برای برخی از مقامات حزب حاکم کمونیست چین را به دلیل آنچه وی نقض خودمختاری و آزادی هنگ کنگ خوانده، محدود خواهد کرد.

پامپئو همچنین گفت مقاماتی که صدور روادید آمریکا برای آنها محدودیت خواهد داشت شامل کسانی می شود که در قانون امنیت ملی هنگ کنگ دخیل باشند.

مجلس سنای آمریکا نیز روز پنجشنبه قانونی دوحزبی را برای تحریم بانک‌هایی که با مقامات چینی دخیل در قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ به تصویب رساند.

در جریان برگزاری سومین جلسه از سیزدهمین نشست سراسری کنگره ملی خلق چین در تاریخ بیست و هشتم ماه مه، تصمیماتی در ارتباط با ایجاد و بهینه‌سازی ساختار حقوقی و سازوکار اجرایی قوانین مربوط به منطقه اداری ویژه هنگ‌کنگ با هدف حراست از امنیت ملی در این حوزه اتخاذ شد و به تصویب رسید.

طی چند ماه اخیر تنش میان آمریکا و چین به‌بهانه‌های مختلف افزایش یافته است. اوایل ماه جاری میلادی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مصوبه‌ای را امضا و آن را قانونی کرد که "قانون حقوق بشر اویغور 2020" نام دارد و هدف آن تحریم مقامات چینی است که واشنگتن مدعی است در سرکوب اقلیت مسلمانان اویغور دخیل هستند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند