کدخبر: ۳۴۵۴۲۶ لینک کوتاه

شورای انتقالی جنوب یمن؛

به دنبال ایجاد حکومت خودگردان در تمامی استان‌های جنوبی هستیم

اقتصادنیوز؛ «احمد سعید بن بریک» معاون رئیس شورای انتقالی جنوب یمن بر تلاش برای براندازی دولت منصور هادی در تمامی استان‌های جنوبی و اعلام حکومت خودمختار تأکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «احمد سعید بن بریک» در حساب توئیتری خود نوشت: «حکومت خودگردان نه تنها در عدن بلکه در تمامی استان‌های جنوب اعم از سقطری، المهره، حضرموت، شبوه، أبین، الضالع و لحج خواسته مردمی است».

وی افزود: «تشکیل حکومت خودگردان نیازمند سرنگونی چهره‌های فاسد و تاجران جنگ در دولت مشروع است که این امر نیز از طریق تشکیل کمیته‌های دولت خودگردان در تمامی استان‌های جنوب محقق می‌شود».

۱۹ ژوئن(۳۰ خرداد) شورای انتقالی تحت حمایت امارات سیطره بر استان سقطری در جنوب شرقی یمن را اعلام کرد.

اقدام شورای انتقالی برای اعلام حکومت خودگردان در استان‌های جنوبی با مخالفت کشورهای عربی و اروپایی مواجه شد.

در همین ارتباط «صالح الجبوانی» وزیر حمل‌ونقل مستعفی دولت هادی با اشاره به اینکه امارات دشمن دولت و ملت یمن است، گفت که «یمن به عربستان برای بازگرداندن امور به روال عادی خود و بازپس‌گیری صنعاء امید داشت اما اکنون با کودتای شبه‌نظامیان مورد حمایت امارات در عدن مواجه هستیم».

وی تصریح کرد که «به سعودی‌ها می‌گویم یا آنچه را که خراب کرده‌اید درست کنید و یا از یمن خارج شوید و به مسئولان یمنی نیز می‌گویم که از ریاض خارج شوید و بیش از این با پذیرش حقارت و خواری، به خودتان و یمنی‌ها توهین نکنید». 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند