کدخبر: ۳۴۵۵۲۳ لینک کوتاه

فشار عربستان و امارات بر رییس جمهور مستعفی یمن برای اجرای توافقنامه ریاض

اقتصادنیوز: عربستان و امارات فشارهای خود را بر رییس جمهور مستعفی یمن به منظور اجرای توافق موسوم به ریاض افزایش داده اند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از میزان؛ گزارش‌ها از تشدید فشار «ریاض» و «ابوظبی» بر «عبد ربه منصور هادی»، رییس جمهور مستعفی یمن به منظور اجرای توافقنامه ریاض حکایت دارد.

به گزارش الجزیره، عربستان  و امارات فشار‌های خود را بر رییس جمهور مستعفی یمن به منظور اجرای وجوه سیاسی توافقنامه ریاض و به تعویق انداختن جنبه‌های نظامی و امنیتی تشدید کرده اند.

به گزارش منابع آگاه، عربستان می‌خواهد، دولت مستعفی یمن روند تشکیل دولت با حضور شورای انتقالی و تعیین استاندار و مدیریت امنیتی را برای استان «عدن» آغاز کند.

ضمن اینکه اصلاحیه توافقنامه ریاض پیشنهاد می‌کند که تحویل تسلیحات شورای انتقالی و ادغام نیرو‌های آن با نیرو‌های دولتی در پی تشکیل کابینه به تعویق بیفتد.

رییس جمهور مستعفی یمن که بازگرداندن وی به قدرت، بهانه ائتلاف سعودی به سرکردگی عربستان برای آغاز جنگ علیه این کشور از سال ۲۰۱۵ بوده، به مقام‌های سعودی و اماراتی اطلاع داد که به رغم فشار‌های زیاد به اجرای توافقنامه ریاض پایبند است.

 

کاهش قیمت نفت و شیوع بیماری کرونا و پیامد‌های اقتصادی آن، ریاض را برای پایان دادن به این جنگ بی حاصل که روزانه هزینه‌های زیادی را بر عربستان تحمیل کند، مصمم کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند