ظریف: آمریکا از طریق تحریم ها مانع دسترسی به داروهای مورد نیاز بیماران می‌شود

کدخبر: 345536
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه کشورمان گفت: امروز آمریکا داروهای مورد نیاز قربانیان شیمیایی و بیماران مختلف را از طریق تحریم‌های غیر انسانی مانع می‌شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، به مناسبت سالروز بمباران شیمیایی سردشت در «کنگره ملی نفس‌های سوخته» سخنرانی کرد.

بخشی از سخنرانی وزیر امور خارجه به این شرح است:

«ما در فاجعه سردشت دو جلوه از انسانیت و وحشیگری را همزمان می بینیم.انسانیت و قدرت ایثارگرانی که هیچگاه از دایره انسانیت خارج نشدند و هیچگاه مقابله به مثل نکردند و این افتخار را برای جمهوری اسلامی در تاریخ ثبت کردند که ما در مقابله با ظلم و در مقابله با وحشیگری از اصول انسانی خود تخطی نمی‌کنیم.

سازمان ملل متحد چندین بار هم نگرانی جمهوری اسلامی ایران در استفاده از سلاح شیمیایی توسط عراق و هم ادعاهای عراقی‌ها علیه کشورمان را بررسی و بازرسی کرد و در همه این رسیدگی‌ها و بازرسی‌ها به این نتیجه متقن رسید آن طرفی که از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرد، رژیم صدام بوده است.

اولین باری که شورای امنیت سازمان ملل استفاده عراق از سلاح شیمیایی را محکوم کرد در پایان جنگ ایران و عراق بود.

امروز آمریکا داروهای مورد نیاز قربانیان شیمیایی و بقیه ایثارگران همچنین بیماران مختلف را از طریق تحریم‌های غیر انسانی مانع می‌شود.

دولت آمریکا نه در سلاح شیمیایی مبانی بشری را می‌شناخت و نه در تحریم‌ها مبانی بشری را می‌شناسد و نه در تروریسم اقتصادی خودش مبانی بشری را رعایت می‌کند.»

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما