استاندار تهران : تعطیلی برای کرونانداریم از ماسک استفاده کنید

کدخبر: 345551
اقتصادنیوز : استاندار تهران با اشاره به اینکه استفاده از ماسک باید به یک فرهنگ تبدیل شود گفت: امکان بازگشت تعطیلی ها در پایتخت به دلیل کرونا بعید است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، انوشیروان محسنی بندپی عصر شنبه در حاشیه جلسه شورای ترافیک استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این جلسه به بررسی تعداد تلفات جاده‌ای سال ۹۸ و بررسی مقایسه‌ای آن با سال ۹۷ پرداختیم که در سال ۹۸ میزان ۶ درصد در تلفات مرگ و میر جاده‌ای کاهش داشتیم.

وی افزود: در سال ۹۷ تعداد یک هزار و ۳۱۹ نفر در اثر حوادث جاده‌ای در سطح استان تهران جان خود را از دست داده‌اند و در سال ۹۸ نیز یک هزار و ۲۴۱ نفر فوت شدند که ۶ درصد کاهش را شاهد بوده‌ایم و در ۲ ماهه اول سال ۹۹ نیز نسبت به سال ۹۸ میزان ۱۴ درصد کاهش مرگ و میر داشتیم و ۴۲ درصد هم کاهش جرحی را تجربه کرده‌ایم.

محسنی بندپی گفت: باید در خصوص تصادفات تدابیری اتخاذ کنیم که نقاط حادثه خیزی که توسط ناجا شناسایی شده‌اند در جاده‌های درون شهر و جاده‌های مواصلاتی اقدامات مؤثر صورت بگیرد.

استاندار تهران گفت: با توجه به طرح ترافیک تصمیم جدیدی قرار نیست گرفته شود و در فاصله گذاری ها الزام به استفاده از ماسک است و ۹۰ درصد افراد از ماسک استفاده می‌کنند ولی به دلیل حجم بالای مسافر در مترو و حمل و نقل عمومی شاهد فاصله گذاری نیستیم و میزان رعایت‌ها ۳۰ درصد شده و این مورد سبب افزایش بیماران گشته باید فاصله گذاری ها به بالای ۵۰ درصد برسد.

وی در خصوص تالارهای پذیرایی عنوان داشت: تالارها نیز برای سرو غذا و پذیرایی مشکل ندارند ولی برای عروسی هنوز شرایط فراهم نیست چون در چنین جمع‌هایی فاصله گذاری رعایت نمی‌شود و تعداد زیادی مبتلا می‌شوند و یک نفر تا ۱۴ روز دوره نهفتگی دارد و به چرخه بیولوژیکی ویروس کمک می‌کنند.

استاندار تهران اظهار داشت: امکان بازگشت تعطیلی‌ها بعید است و تاکید می‌کنیم که استفاده از ماسک باید به یک فرهنگ تبدیل شود تا بتوانیم این اپیدمی را پشت سر بگذاریم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما