ترامپ نیروی نظامی به اروپا می‌فرستد

کدخبر: 345608
اقتصاد نیوز: مقامات پنتاگون از نشست وزیر دفاع با رئیس جمهور آمریکا جهت بررسی گزینه‌های موجود در بازاستقرار شماری از قوای این کشور در اروپا خبر دادند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: وزیر دفاع آمریکا قصد دارد روز دوشنبه در دیدار با رئیس جمهور این کشور درباره کاهش شمار نظامیان ایالات متحده در آلمان و بازاستقرار برخی از آن‌ها در کشورهای اروپایی رایزنی کند.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه» «جاناتان هافمن» سخنگوی پنتاگون ضمن اشاره به دیدار «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در چهارشنبه گذشته در زمینه استقرار قوای آمریکا در اروپا گفت: «روز دوشنبه وزیر دفاع در کاخ سفید نشست توجیهی با ترامپ درباره وضعیت قوای ما در آلمان برگزار می‌کند.»

 دو مقام ارشد پنتاگون گفتند که برنامه وزارت دفاع کاهش شمار نظامیان آمریکا در آلمان به ۲۵ هزار نفر است و طبق این برنامه ۹۵۰۰ نظامی آمریکا از آلمان خارج می‌شوند. از این جمع، تعدادی به آمریکا بازگشته و شمار دیگر نیز در کشورهای واقع در شرق اروپا که برخی آن‌ها پیشتر بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بودند، مستقر می‌شوند.  این مقام‌های ارشد پنتاگون این تحرک نظامی را هشداری واضح به «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه توصیف کردند.

به گزارش این منبع خبری، دونالد ترامپ روز چهارشنبه در دیدار با همتای لهستانی خود گفت که برخی از نیروهای ایالات متحده مستقر در آلمان به لهستان اعزام می‌شوند.

یکی از مقامات ارشد پنتاگون گفته است که استقرار این نیروها در اروپا بر اساس توافق‌های دوجانبه بین آمریکا و کشورهای مربوطه است  و این تحرک نظامی تحت نظارت ناتو نیست.

این در حالی است که رسانه‌ها به تازگی گزارش دادند  آمریکا در ادامه تقویت حضور نظامی خود در اروپا  و تقابل با روسیه، قصد دارد علاوه بر استقرار ۲ هزار نظامی در لهستان، ۳۰ فروند جنگنده «اف-۱۶» خود را به آلمان و لهستان اعزام کند. علاوه بر این تعداد جنگنده اف-۱۶، آمریکا قصد دارد پنج فروند هواپیمای «سی-۱۳۰ هرکولس» خود را به لهستان اعزام کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما