کدخبر: ۳۴۵۷۰۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

استقرار سامانه دفاع موشکی هند در مرز چین

در پی افزایش تنش میان دهلی نو و پکن مسئولین دولت هند از استقرار سامانه دفاع موشکی در نزدیک مرز چین خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، مسئولین هند از استقرار سامانه دفاع موشکی این کشور در مرز مشترک با چین خبر دادند.

به دنبال افزایش تنش میان کشورهای هند و چین در منطقه تعیین تکلیف نشده لداخ که اخیر منجر به نزاع جدی میان دو کشور شده بود هند سامانه دفاع موشکی خود را در نزدیک منطقه مرزی مستقر کرد.

از سوی دیگر «نارندرا مودی» نخست وزیر هند طی یک سخنرانی از ظرفیت دفاعی کشورش سخن گفته و اعلام کرد: نیروهای نظامی هند آماده مقابله با هرگونه تجاوزی هستند.

وی تصریح کرد: اجازه نخواهیم داد هیچ کشوری به خاک ما حمله کند و در صورتی که سربازان کشورهای دیگر بخواهند وارد خاک ما شوند با پاسخ کوبنده نظامیان هندی مواجه می شوند.

علاوه بر سامانه دفاع موشکی هند گروه های تازه‌ای از نیروهای زمینی و هوایی هند نیز به مرز مشترک با چین اعزام شده‌اند تا در صورت بروز درگیری وارد عمل شوند.

هند مدعی است چین پیش از این تجهیزات نظامی سنگینی به مرز مشترک منتقل کرده و آمادگی لازم برای حمله به خاک هند را دارد.

در آخرین درگیری جدی میان نظامیان دو کشور 20 نظامی هندی کشته شدند و بیش از 85 نفر نیز زخمی شدند.

نزاع دو کشور بر سر منطقه تعیین تکلیف نشده ای است که در اصل بخشی از کشمیر به حساب می آید و این اختلاف باید بین سه کشور هند، چین و پاکستان حل شود.

چین مدعی است هند با زیر پا گذاشتن توافق های پیشینی در یک منطقه مرزی اقدام به ساخت جاده‌ای کرده که امکان تردد ابزار آلات سنگین نظامی از طریق آن وجود دارد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند