کدخبر: ۳۴۵۷۸۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

زنگ خطر کرونا برای کودکان به صدا درآمد

اقتصادنیوز :‌ متخصص بیماری‌های عفونی گفت: امروز هر فردی حتی کودک هم می‌تواند به ویروس کرونا مبتلا شود و در واقع زنگ خطر برای کودکان هم به صدا درآمده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از آنا ، مسعود مردانی در مورد اینکه چرا تعداد مبتلایان به کرونا در میان کودکان در حال افزایش است اظهار کرد: ویروس کرونا نسبت به ابتدای شیوع خود، علائم متفاوتی از خود نشان داده است که اخیراً با آغاز تابستان بروز علائم گوارشی ناشی از کرونا،  به نحو چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: حداقل 30 درصد از بیماران کرونایی نشانه‌ای از بیماری گوارشی دارند که مهمترین این نشانه‌ها بی‌اشتهایی و همراه با تهوع و استفراغ است.

متخصص بیماری‌های عفونی بیان کرد: این موضوع عمدتاً کودکان و نوجوانان را درگیر می‌کند و خیلی از اعضای خانواده کودک حتی نمی‌دانند که این علائم نشانه کروناست و این موضوع می‌تواند مشکل‌ساز شود.

وی بیان کرد: در فصل تابستان عفونت‌های گوارشی بیشتر می‌شود و همانطور که می‌دانید در اوایل اپیدمی گفته می‌شد، کودکان نمی‌گیرند؛ اما امروز هر فردی ممکن است مبتلا شود و در واقع زنگ خطر برای کودکان در خطر ابتلا به صدا درآمده است.

مردانی توصیه کرد:‌ از والدین می‌خواهیم کودکان خود را به مراسم‌ و یا مسافرت نبرند زیرا این گروه سنی می‌توانند آسیب بیشتری ببینند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند