کدخبر: ۳۴۵۸۰۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

فرانسه به هم ریخت!

اقتصادنیوز: مردم فرانسه روز یکشنبه در شهرهای مختلف در محکومیت طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری تظاهرات اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا: در همین راستا، صدها نفر در شهر پاریس تجمع کرده و با سردادن شعارهایی ضمن اعلام همبستگی با ملت فلسطین طرح اشغالگرانه رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

تجمع کنندگان همچنین خواستار تحریم رژیم صهیونیستی شدند.

پیش از این نیز نمایندگان پارلمان آلمان روز جمعه طرحی را برای محکوم‌کردن اقدام رژیم صهیونیستی در الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی آماده‌کرده‌اند.

کابینه صهیونیستی با استناد به طرح خاورمیانه ای «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا که طرف فلسطینی آن را نپذیرفته ، قصد دارد حدود ۳۰ درصد از کرانه باختری را به مناطق اشغالی الحاق کند.

دولت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیشتر اعلام کرده بود که از اول ماه ژوئیه (یازدهم تیر ماه)، شهرک های صهیونیستی را که به طور غیرقانونی بنا شده است، به کرانه باختری تحت اشغال ضمیمه خواهد کرد.

«آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد چهارشنبه گذشته در یک کنفرانس ویدیویی در شورای امنیت این سازمان گفت: از اسرائیل (رژیم صهیونیستی) می‌خواهم که طرح‌های الحاق [کرانه باختری] را لغو کند.

براساس گزارش تارنمای مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، حماس و جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در بیانیه‌ای که روز یکشنبه منتشر شد، بر آمادگی مقاومت فلسطین برای رویارویی با تجاوزهای رژیم صهیونیستی تاکید و آمادگی خود را برای همکاری در این زمینه اعلام کردند.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند