کدخبر: ۳۴۵۸۳۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ترامپ مجبور به حذف توئیتش شد/ عکس

اقتصاد نیوز: رئیس جمهور آمریکا در اقدامی تازه در حالی که از افراد حاضر در یک تجمع ویژه سفید پوستان در فلوریدا تشکر کرده و فیلمی از آن را بازتوییت کرده بود، لحظاتی بعد توییت خود را حذف کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین: رئیس جمهور آمریکا در اقدامی تازه در حالی که از افراد حاضر در یک تجمع ویژه سفید پوستان در فلوریدا تشکر کرده و فیلمی از آن را بازتوییت کرده بود، لحظاتی بعد توییت خود را حذف کرد.

 «اسپوتنیک» گزارش داد،  در این فیلم یک مرد حاضر در تجمع نژاد پرستانه در فلوریدا در حالی که  شعاری مبنی بر  سفید پوستان قدرتمند را سر می‌داد، مشاهده می شود. این شعار ویژه نژاد پرستان سفید پوست آمریکاست. در این فیلم معترضان به این مرد به وی القابی چون نازی و نژاد پرست دادند.

بعد ازباز توییت این فیلم از سوی ترامپ، وی لحظاتی بعد آن‌ را حساب خود حذف کرد. سخنگوی کاخ سفید در توضیح این ماجرا مدعی شده که ترامپ شعارنژاد پرستانه این مرد را نشنیده بود. ترامپ پیشتر حاضران در این تجمع را به عنوان افرادی بزرگ ستوده بود.

شهرهای آمریکا مدتی است که به صحنه اعتراض‌ها علیه نژادپرستی مفرط در این  کشور مبدل شده است. جرقه نخست این اعتراض‌ها پس از قتل جورج فلوید شهروند سیاه پوست آمریکایی از سوی ماموران پلیس شهر میناپولیس زده شد و شهرهای مختلف این کشور  و حتی جهان به صحنه اعتراضات مردمی مبدل شد.

 در تازه ترین اعتراضات مردمی به نژادپرستی صدها آلمانی روز شنبه در تظاهرات ضد نژادپرستی،‌ با ادای احترام به سیاه‌پوست کشته شده توسط پلیس آمریکا در شهر مینیاپولیس، خواستار احترام به انسانیت و برابری نژادها شدند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند