کدخبر: ۳۴۵۸۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

در واکنش به قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین؛

احمدی‌نژاد: مذاکره می‌کنند هیچکس هم خبر ندارد

محمود احمدی‌نژاد در اعتراض به قرار داد ۲۵ ساله ایران وچین گفت: نمایندگان مجلس که این قرارداد را مورد تأیید قرار دادند از متن آن اظهار بی‌اطلاعی کرده‌اند و اکنون نیز شنیده‌ام که در حال مذاکره هستند و می‌خواهند یک قرارداد جدید ۲۵ ساله با یک کشور خارجی منعقد کنند و هیچکس هم خبر ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، محمود احمدی نژاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام طی مصاحبه‌ای از قرارداد دولت روحانی با چینی‌ها انتقاد کرد.

گزیده مصاحبه وی با کانال شخصی اش به شرح زیر است:

► انقلاب کردیم تا هیچ مسئله‌ای از ملت پنهان نباشد.

► هر قراردادی که مخفیانه و بدون درنظر گرفتن خواست و اراده ملت ایران با طرف‌های خارجی منعقد شود و برخلاف منافع کشور و ملت باشد، معتبر نیست و ملت ایران آن را به رسمیت نخواهد شناخت.

► نمایندگان مجلس که این قرارداد را مورد تأیید قرار دادند از متن آن اظهار بی‌اطلاعی کرده‌اند و اکنون نیز شنیده‌ام که در حال مذاکره هستند و می‌خواهند یک قرارداد جدید ۲۵ ساله با یک کشور خارجی منعقد کنند و هیچکس هم خبر ندارد.

► مگر شما مالک کشور هستید که بدون اطلاع ملت و از کیسه ملت به دیگران می‌بخشید.

► ظرفیت هسته‌ای کشور و عزت ملت را دادید؛ اما تحریم‌ها سر جایش باقی مانده است. اگر اجازه دهید ملت از محتوای توافقات و معاهدات با طرف‌های خارجی اطلاع پیدا کند، به نفع خود شما خواهد بود، زیرا افکار ملت فعال می‌شود و پیشنهاد می‌دهد و مطالبه می‌کند و اگر خللی و یا اشکالی باشد؛ اصلاح می‌شود.

پاسخ وزارت خارجه به ابهامات مطرح شده

این مطلب برایم مفید است
514 نفر این پست را پسندیده اند