کدخبر: ۳۴۵۹۴۸ لینک کوتاه

یک عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت:

کسانی در درون نظام هستند که می‌خواهند مردم به خیابان بریزند

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت به اشاره به نامه اخیر خوئینی‌ها به رهبری گفت: متاسفانه باید بپذیریم در درون نظام کسانی هستند که با گفتمان اصلی نظام سر سازش ندارند و هدفشان هم این است که کاری کنند مردم به خیابان بریزند تا از این طریق، امتیاز مذاکره را بگیرند.

به گزارش اقتصادنیوز، احمد چلداوی عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت به خبرگزاری فارس گفت: اخیرا در کشور طرز تفکری رایج شده که آقای روحانی و اصلاح طلبان پیرو خاتمی بنیانگذاران هستند و اساساً روش کارشان اینگونه است که همواره در موضع حمله و تهاجم قرار می‌گیرند حتی اگر خودشان متهم باشند.

وی تصریح کرد: بنابراین می‌بینیم وقتی مثلاً آقای روحانی سخنرانی و مصاحبه می‌کند به مسئله تورم و گرانی‌ها حمله می‌کند، این در حالی است که خود آقای روحانی باعث و بانی این وضعیت است ولی گونه‌ای رفتار می‌کند که انگار شخص دیگری در کشور در رابطه با گرانی و افزایش قیمت‌ها متهم است و خودش منجی مردم است اما متهم اصلی خودش است چون تمام امور اجرایی کشور را در دست دارد.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: آقای موسوی خوئینی‌ها بسیار انسان بدسابقه‌ای است و اساساً قدرت تحلیل ندارد و به سرعت با یک مشاوره تحریک می شود، الان هم با نظر آقایان خودش را برای نجات طیفی که ۸ سال کشور و اقتصاد کشور را به آتش کشیده، وارد میدان کرده است.

چلداوی یادآور شد: بر همین اساس تنها مانعی که در مقابل اینها قرار داشت رهبر معظم انقلاب بود، حال اینها برای اینکه بتوانند رهبری را از مسیر خود بردارند، ایشان را متهم می کنند!

وی اضافه کرد: می‌گویند مردم مسبب مشکلات را رهبری می‌دانند! اما مشخص نیست منظور این‌ها از مردم کیست، بزرگان اینها وقتی می‌گویند جامعه جهانی، منظورشان آمریکاست الان هم مشخص نیست منظور اینها از مردم چه کسانی هستند و اساسا چه شده که این آقا به این نتیجه رسیده که مردم از مدیریت کلان کشور ناراضی هستند!

این استاد دانشگاه اظهار داشت: مسلما مردم از گرانی و تورم شدید ناراضی هستند ولی به خوبی می دانند که چه کسانی باعث ایجاد چنین مشکلاتی شده اند و حتی طیف وسیعی از مردم می‌دانند پشت پرده این گرانی‌ها چه خبر است.

وی در ادامه با اشاره به ماجرای کشتار میلیونها جوجه در کشور گفت: شما می‌بینید یک‌دفعه میلیون‌ها جوجه یک روزه در کشور زنده به گور می‌شود و بعد در فاصله کوتاهی قیمت مرغ سر به فلک می کشد! بنزین در حالی که ریاست جمهور در خواب است و اطلاع ندارد! یک دفعه گران می‌شود و کشور به هم می‌ریزد، ارز و بازارهای دیگر هم همینطور! خب مردم می‌‌توانند تحلیل کنند و متوجه شوند که یک دستهایی در کار است.

چلداوی اظهار داشت: عجیب است که این آقایان همه تقصیرات را گردن کسی می‌اندازند که عامل ثبات اقتصاد است، کسی که با فساد برخی از آقایان مبارزه می کند و در مقابل زیاده خواهی ها ایستاده و جلوی تخریب بیشتر اقتصاد را گرفته است.

این عضو هیات علمی دانشگاه گفت: یکی از کارهای مهم رهبر معظم انقلاب این است که ببینند چگونه می‌توانند کمک کنند تا قدمی در اقتصاد برداشته شود، ولی از آن طرف برخی دنبال این هستند که ببینند چه کاری می توانند انجام دهند که اقتصاد نابود شود.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: به اعتقاد من آقای خوئینی‌ها با این نامه تلاش دارد که فتنه جدیدی را رقم بزند، در این مسیر هم اساساً به این نتیجه رسیدند که به سراغ رهبر معظم انقلاب بروند، این یک انتحار سیاسی است که آقایان اصلاح طلب و پیروان خاتمی انجام می دهند.

وی افزود: اینها به خوبی می‌دانند اگر انتخابات سال بعد را اگر از دست بدهند دیگر در سپهر سیاسی کشور جایگاهی ندارند به همین خاطر فتنه جدیدی را کلید زده‌اند و هدفشان از این فتنه این است که رکن رکین و ستون مستحکم و پایدار این نظام و انقلاب را هدف قرار دهند. مراحل بعدی این فتنه را هم قصد دارند در همین تابستان که وعده آن را هم با عنوان تابستان داغ داده بودند، اجرا کنند.

چلداوی افزود: آقای خوئینی ها در این نامه می ‌خواهد تمام مشکلات اقتصاد را گردن کسی بیاندازد که خودش منجی اقتصاد کشور است، اگر اقتصاد کشور هنوز نفس می‌کشد، به دلیل ایستادگی رهبر انقلاب است، مقام معظم رهبری بارها در رابطه با مسائل اقتصادی به مسئولان گوشزد کردند و راهکارهایی هم ارائه دادند ولی توجهی نشد.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: علیرغم هشدارها و تذکرهای رهبر معظم انقلاب، این ها همواره دنبال مذاکره بودند، مذاکره‌ای که هیچ نتیجه ای هم نداشت. با این حال الان هم باز به دنبال مذاکره هستند و مشخص نیست این بار قرار است چه چیزی را دو دستی تقدیم دشمن کنند.

وی تاکید کرد: آنهایی که رفتند و سند هسته‌ای ما را دو دستی تحویل دشمن دادند، امروز هم می خواهند بروند و مذاکره کنند تا این بار سند موشکی را تحویل دهند و امنیت کشور را از بین ببرند، آن زمان است که ما دیگر باید دست هایمان را بالا ببریم و تسلیم شویم.

چلداوی اظهار داشت: متاسفانه باید بپذیریم در درون نظام کسانی هستند که با گفتمان اصلی نظام سر سازش ندارند و هدفشان هم این است که کاری کنند مردم به خیابان بریزند تا از این طریق، امتیاز مذاکره را بگیرند و بعد هم بروند و سند موشکی ما را تحویل دشمن بدهند، البته رهبر معظم انقلاب هرگز زیر بار این موضوع نخواهند رفت و مردم هم متوجه برنامه های این آقایان هستند.

 

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند