رئیس کمیسیون اروپا تلویحاً اعلام کرد؛

عقب‌نشینی از واکنش قاطع به طرح اشغال کرانه‌باختری

کدخبر: 345975
اقتصادنیوز؛ «اورسولا ون‌درلین» رئیس کمیسیون اروپا در اظهاراتی که نشان از عقب‌نشینی این اتحادیه در نشان دادن واکنش قاطع به طرح رژیم صهیونیستی برای اشغال کرانه باختری بود، گفت ابتدا باید ببینند چه پیش می‌آید.

عقب‌نشینی تلویحی رئیس کمیسیون اروپا از واکنش جدی به اشغال کرانه باختری

در حالی که پیشتر مقام‌های مختلف کشورهای اروپایی از لزوم واکنش جدی به طرح رژیم صهیونیستی برای اشغال بخش‌های بزرگی از اراضی خصوصی فلسطینیان در کرانه باختری صحبت کرده بودند، این بار «اورسولا ون‌درلین» تلویحاََ از احتمال هرگونه واکنش محکم عقب‌نشینی کرد.

ون‌درلین امروز (دوشنبه) در مصاحبه با شبکه رادیویی «دی‌اِل‌اِف»، در فاصله دو روز مانده به تاریخ اعلامی رژیم صهیونیستی برای اجرای طرح اشغال کرانه باختری (یکم جولای)، گفت که هر واکنشی به این طرح بسیار نامشخص و فرضی خواهد بود.

وی در این باره گفت: «همه ما موافق هستیم که [طرح] الحاق با قوانین بین‌المللی در تناقض است اما اجازه دهید ابتدا ببینیم اسرائیل چه کاری می‌کند سپس روندهای دقیق و فرایندهای تصمیم‌گیری مشخصی درباره نحوه واکنش اتحادیه اروپا وجود دارد».

رژیم اسرائیل بعد از شناسایی قدس به عنوان پایتخت این رژیم توسط آمریکا و انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس، با حمایت‌های دولت ترامپ قصد دارد ۳۰ درصد از کرانه باختری فلسطین را به قلمرو خود ملحق و آن را رسماً اشغال کند.

مقامات و گروه های فلسطینی این اقدام را بخشی از طرح ضد فلسطینی آمریکا موسوم به معامله قرن می‌دانند و به همین دلیل خواستار قطع همکاری با آمریکا و اسرائیل هستند. تشکیلات خودگردان این هفته اعلام کرد که همکاری امنیتی و اطلاعاتی با تل‌آویو و واشنگتن را به حالت تعلیق درآورده است.

این در حالی است که چندی پیش بیش از یک هزار قانونگذار اروپایی از ۲۶ کشور در نامه‌ای، که برای وزرای خارجه کشورهای خود ارسال کردند، ضمن مخالفت با طرح اشغال سی درصدی کرانه باختری، خواستار واکنش مناسب دولت‌های خود به این اقدام احتمالی رژیم صهیونیستی شدند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما