کدخبر: ۳۴۵۹۹۴ لینک کوتاه

گفت‌وگوی برایان هوک و وزیرخارجه عربستان درباره ایران

اقتصادنیوز؛ رسانه‌های عربستان سعودی از دیدار وزیر خارجه ایران کشور با نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و رایزنی آنها علیه ایران خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ برایان هوک، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران بعد از سفر به امارات و رایزنی‌ها علیه ایران، امروز دوشنبه در ریاض با وزیر خارجه سعودی دیدار و باز هم علیه ایران رایزنی کرده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی(واس)، «فیصل بن فرحان بن عبدالله» وزیر خارجه این کشور با برایان هوک نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران دیدار کرد.

واس با اعلام این خبر گزارش کرد که در این نشست روابط دوجانبه و هماهنگی دو کشور در زمینه‌های مختلف از جمله تلاش‌های مشترک برای مقابله با چالش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی بررسی شد. 

طبق این گزارش، دو طرف همچنین تحولات مربوط به پرونده‌های مختلف منطقه‌ای از جمله آنچه «خطر ایران علیه امنیت منطقه و تلاش‌های مشترک دو کشور برای تحقق امنیت و ثبات منطقه‌ای» خوانده شد را بررسی کردند. 

در این دیدار، همچنین شماری از مسئولان سعودی و «جان ابی زید» سفیر آمریکا در عربستان حضور داشتند.

برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، پیش از سفر به عربستان سعودی، در امارات متحده عربی با مقام‌های این کشور شامل وزیر خارجه دیدار و علیه ایران رایزنی کرده بود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند