نیویورک تایمز فاش کرد؛

رسوایی جدید دونالد ترامپ

کدخبر: 346196
اقتصادنیوز؛ نیویورک‌تایمز که خود افشاگر اصلی پرونده قتل آمریکایی‌ها در افغانستان توسط طالبان و با حمایت روسیه بوده است، حالا در گزارشی فاش کرده است که دونالد ترامپ از ماه‌ها پیش از پرداخت پول به نیرهای طالبان به منظور کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان خبر داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ هفته گذشته روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی فاش کرد یک یگان امنیتی-نظامی در روسیه به نیروهای طالبان پیشنهاد داده در ازای کشتن سربازان آمریکایی حاضر در افغانستان به آنها پول – جایزه نقدی- می‌دهد. ترامپ چندین بار اعلام کرده هیچ اطلاعی از این گزارش ندارد و اگر مسئله خاصی وجود داشت، نهادهای اطلاعاتی ایالات متحده حتماً به او اطلاع می‌دادند.

حالا مشخص شده که ترامپ از ماه فوریه از این گزارش مطلع بوده و هیچ دستوری در مورد آن نداده است. روزنامه نیویورک تایمز فاش کرده که ترامپ یک دستنوشته در مورد این گزارش دریافت کرده است. این روزنامه همچنین فاش کرده که موضوع پرداخت پول از طرف روسیه به طالبان به ازای کشتن سربازان آمریکایی در گزارش روز ۴ مه سیا هم آمده است.

این موضوع باعث شده تا انتقادات به بی‌خبری یا بی‌عملی ترامپ افزایش یابد؛ اینکه او به عنوان رییس جمهور ایالات متحده به گزارشی به این مهمی توجهی نشان نداده او را در مظان این اتهام قرار داده که برای جان سربازان آمریکایی ارزشی قائل نیست.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما