کدخبر: ۳۴۶۲۵۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مرخصی «اندوه» در دانمارک قانونی شد !

اقتصاد نیوز:بسیاری از کشورهای دنیا در صورت فوت یکی از اعضای خانواده شهروندان، برای مدت زمان کوتاه مدتی مرخصی در نظر می‌گیرند، اما در شرایط مشابه، دانمارک کار متفاوتی انجام می‌دهد.

به گزارش اقتصاد نیوز، قوانین قبلی به والدین دانمارکی که فرزندی بیش از هفت ماهه را از دست داده‌اند، حق مرخصی غم به مدت ۱۴ روزه را داده بودند. با این حال قوانین جدید دانمارک این ماده را اصلاح کرد و مرخصی غم را شش ماه تمدید کرد. قانون مرخصی اندوه برای والدین در صورت مرگ کودکان و نوجوانان تا ۱۸ سال اعمال می‌شود.

پیتر هملگارد، وزیر کار دانمارک در بیانیه‌ای گفت: از دست دادن فرزند، صرف نظر از سن او که غم و اندوه فوق العاده ای است، بسیار وحشتناک است.

به گزارش سایت aftonbladet وزیر کار دانمارک اضافه کرد: من خوشحال هستم که ما به مردم مصیبت‌زده حق می‌دهیم که غم و اندوه خود را بدون نگرانی از بازگشت به کار، زندگی کنند.

همه احزاب سیاسی دانمارک از این تصمیم پشتیبانی کردند. این مرخصی در سال ۲۰۱۹ از سوی برخی شهروندان دانمارکی درخواست شد و طبق گفته رسانه های دولتی دانمارک، دولت این کشور اکنون در حال مطالعه راه‌های تأمین مالی و انجام اصلاحات لازم در این زمینه است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند