ممنوعیت سفر اتباع آمریکا به اروپا تمدید شد

کدخبر: 346323
اقتصادنیوز: شورای اروپا از تمدید عدم اجازه ورود شهروندان آمریکایی به این قاره به دلیل ترس از شیوع کرونا خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر: شورای اروپا امروز سه شنبه دستورالعملی را در خصوص شهروندان ۱۴ کشور که از فردا چهارشنبه اجازه ورود به قاره سبز دارند را صادر کرد؛ اما اعلام کرد که شهروندان آمریکا و برخی کشورهای دیگر کماکان به دلیل انتشار گسترده کرونا مجاز نیستند به قاره اروپا وارد شوند.

بر اساس اعلام وبگاه آکسیوس، شهروندان کشورهای الجزیره، استرالیا، کانادا، گرجستان، ژاپن، مونته نگرو، مراکش، نیوزیلند، رواندا، صربستان، کره جنوبی، تایلند، تونس و اوروگوئه از فردا مجوز ورود به قاره اروپا را دارند.

در دستورالعمل صادره از سوی شورای اروپا در این خصوص آمده است: اتباع کشورهای آمریکا، روسیه، برزیل نمی توانند به قاره اروپا وارد شوند.

گفتنی است، پس از شیوع گسترده ویروس کرونا درجهان و اعلام همه‌گیری آن از سوی سازمان بهداشت جهانی، آمریکا رتبه نخست مبتلایان و جانباختگان بر اثر این ویروس را به خود اختصاص داده است؛ بر این اساس، شهروندان این کشور از ورود به اتحادیه اروپا محروم هستند.

بی کفایتی دولت ترامپ در مهار موج گسترده ابتلا به این ویروس تا کنون انتقادات تندی را از سوی محافل داخلی و خارجی متوجه کاخ سفید کرده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما