کدخبر: ۳۴۶۴۴۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
از چین بسیار عصبانی‌ام

دونالد ترامپ:

از چین بسیار عصبانی‌ام

اقتصادنیوز؛ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر در اظهارنظری توئیتری گفته که از چین به دلیل شیوع ویروس کرونا عصبانی‌تر شده است.

ادعای دوباره رئیس‌جمهور آمریکا علیه چین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ دونالد ترامپ که بار‌ها گفته بر این باور است که چین مسئول ظهور بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ است، این بار در پیامی توئیتری نوشته از چین به دلیل شیوع ویروس کرونا عصبانی‌تر شده است.

وی در این پیام توئیتری که روز گذشته (سه‌شنبه) منتشر شده نوشت: «همزمان که من در حال مشاهده گسترش چهره زشت این همه‌گیری در سراسر جهان هستم، از جمله آسیب عظیمی که (این بیماری) به آمریکا وارد کرده، از چین بیشتر و بیشتر عصبانی می‌شوم. مردم می‌توانند آن را ببینند و من می‌توانم آن را حس کنم!»

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا نیز یکشنبه این هفته در پیامی در توئیتر مدعی شد که شیوع ویروس کرونا از ووهان چین باعث هوشیاری آمریکا و ملت‌های اروپا درباره این کشور شده است.

وی در این پیام توئیتری نوشت: «آمریکا و ملت‌های اروپا درباره واقعیت نقش چین به عنوان یک رژیم استبدادی فزاینده و پیامدهای آن بر جوامع آزاد هشیار شده‌اند. سرپوش گذاشتن حزب کمونیست چین بر شیوع ویروس کرونا از ووهان که به کشته شدن هزاران نفر منجر شد، به هشیاری ما شتاب بخشید.»

«لو یوچنگ» معاون وزیر امور خارجه چین اواخر ماه آوریل در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیون «ان‌بی‌سی» عنوان کرده بود که پکن مخالف انجام تحقیقات بین‌المللی «سیاسی‌شده» با هدف بدنام کردن چین است.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند