یک استان دیگر هم در آستانه وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت

کدخبر: 346504
​اقتصادنیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: با توجه به روند صعودی شیوع ویروس کرونا در گلستان و قرار گرفتن هشت شهر استان در وضعیت قرمز کرونا، احتمال اینکه تا ابتدای هفته آینده، کل استان در وضعیت قرمز زیاد است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا عبدالرضا فاضل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از هفته آخر خردادماه شاهد افزایش شمار مبتلایان ویروس کرونا در سطح استان هستیم به‌طوری‌که تعداد بیماران بستری در سطح بیمارستان‌ها از ۱۵۰ نفر در اوایل خردادماه به ۵۵۰ نفر افزایش یافته است.

وی افزود: در حال حاضر شهرستان‌های بندر ترکمن، مراوه‌تپه، آق‌قلا، گمیشان، کلاله، گنبدکاووس، گالیکش و مینودشت در وضعیت قرمز قرار دارند و مابقی شهرستان‌ها شرایط زرد کرونایی دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: محدودیت‌های ۲۱ گانه از جمله تعطیلی پاساژها و مراکز خرید سرپوشیده، تالارهای پذیرایی، مساجد، بازارهای هفتگی و غیره در شهرستان‌های با وضعیت قرمز اعمال شده است.

فاضل گفت: اگر مردم اصول بهداشتی را رعایت نکنند شاهد افزایش روند بیماران خواهیم بود که این مسئله افزایش شمار مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از بیماران با حضور در مراسمات عروسی و عزا به این ویروس مبتلا شدند، بیان کرد: از هم استانی درخواست می‌کنیم در مراسمات عروسی و عزا شرکت نکنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان باری دیگر بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تأکید کرد و گفت: از ۱۵ تیرماه استفاده از ماسک در اماکن تجمعی الزامی خواهد شد.

فاضل خاطرنشان کرد: روز گذشته ۴۰۰ تست از مردم استان اخذ و به آزمایشگاه تشخیص کرونا ارسال شد.

تیتر یک
  • طلا به کمک فلز ارزشمند داخلی نیامد

    اقتصادنیوز: امروز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ در سومین روز هفته سکه امامی در دو مرحله نزول قیمت را تجربه کرد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما