کدخبر: ۳۴۶۵۷۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

زمان به رای گذاشتن قطعنامه ضدایرانی آمریکا مشخص شد

کلی کرافت ، نماینده دائم ایالات متحده در سازمان ملل متحد ، در مصاحبه با بلومبرگ اعلام کرد ایالات متحده آمریکا اواسط ماه ژوئیه پیشنهاد تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را در شورای امنیت سازمان ملل را به رأی گیری خواهد گذاشت .

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، خانم کرافت گفت : "ما می خواهیم به شورای (امنیت) فرصت بدهیم که در مورد تمدید (تحریم) بحث کند اما ما از هر تدبیر و هر ابزاری استفاده خواهیم کرد و اگر این به معنای تمدید باشد ، این دقیقاً همان کاری است که ما انجام داده و پیشنهاد رای گیری را مطرح خواهیم کرد.

وی همچنین تأکید کرد که اگر تحریم ایران قابل تمدید نباشد ، ایالات متحده سعی خواهد کرد تحریم های سازمان ملل علیه ایران را مطابق با توافق هسته ای 2015 (برجام) احیا کند.

پیش از این کریستوف هویسگن ، نماینده دائم آلمان در سازمان ملل متحد گفته بود  شورای امنیت سازمان ملل قصد ندارد در ماه ژوئیه مسئئله تمدید تحریم تسلیحاتی ایران  را مورد بررسی قرار دهد.

قبلاً ایالات متحده پیش نویس قطعنامه ای در مورد تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را که موعد اعتبار آن پاییز منقضی می شود ، به شورای امنیت سازمان ملل ارائه داده بود.

 

این مطلب برایم مفید است
118 نفر این پست را پسندیده اند