کدخبر: ۳۴۶۶۵۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

عادت هایی که دندان ها را خراب می کند

اقتصادنیوز : داشتن دندان هایی سالم نیازمند زمان و مراقبت صحیح و به موقع از آنها است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ، برخی افراد با انجام فعالیت هایی نامناسب، سلامت دندان های خود را به خطر می اندازند. از جمله رفتار های نامناسب در موضوع سلامتی دندان ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 اگر از دندان های خود برای باز کردن در بطری، برچسب های لباس یا باز کردن کیسه های پلاستیکی استفاده می کنید؛ فورا این کار را متوقف کنید. همچنین با دندان های خود یخ ها را نشکنید، زیرا این کار به سلامت دندان شما آسیب زیادی می زند.

 شکر دشمن شماره یک دندان شماست و هر چه مدت بیشتری در دهان شما بماند توسط باکتری های تولید کننده اسید در دهان شما مصرف می شود. همچنین مینای دندان در اسید ها از بین می روند.

 مانند سیگار و استعمال دخانیات قهوه نیز می تواند دندان شما را لکه دار کند. اضافه کردن شکر بیشتر و نوشیدن چند فنجان قهوه در روز می تواند دندان های شما را زرد کند. عادت کنید حتماً طی 30 دقیقه تا یک ساعت از خوردن غذا و نوشیدنی ها مسواک بزنید تا از پوسیدگی دندان جلوگیری شود.

  از پزشک خود بپرسید که آیا دارو های شما ممکن است باعث خشکی دهان شود یا خیر. طبق اعلام انجمن دندانپزشکی آمریکا بیش از 500 دارو "از مسکن های درد تا آنتی هیستامین ها" می توانند چنین اثری داشته باشند. خشکی دهان مانع از تولید بزاق می شود و خطر ابتلا و حفره های دندانی را افزایش می دهد.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند