طرح ترامپ برای تصفیه مخالفان نظامی خود در سال انتخابات

کدخبر: 347042
اقتصادنیوز: ماه‌های گذشته چندین مقام وزارت دفاع آمریکا بعد از اختلاف شدیدی که با رئیس جمهور دونالد ترامپ بر سر برخی مسائل حساس- از جمله مسائل مربوط به اوکراین- داشتند، اعلام استعفا کرده‌اند. حالا کاخ سفید می‌خواهد یک گزینش سیاسی برای شناسایی پرسنل وفادار به ترامپ ترتیب دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا  مجله آمریکایی "فارن پالسی" با ارجاع به منابع ناشناس اعلام کرده که کاخ سفید نوعی گزینش سیاسی را در نظر گرفته و هفته آینده کارکنان کاخ سفید آغاز به مصاحبه با گماشتگان سیاسی در وزارت دفاع آمریکا خواهند کرد.

بر اساس ایمیل کاخ سفید که توسط مجله فارن پالسی رؤیت شده، واشنگتن مصاحبه‌های ۳۰ دقیقه‌ای پیش رو را "فرصتی برای هر گماشته به منظور بحث درباره حرفه و تمایلاتش در سال ۲۰۲۱ و فراتر از آن" خواند.

"جاناتان هافمن"، سخنگوی رئیس پنتاگون به فارن پالسی اعلام کرد "این نشست‌ها از سوی وزارت دفاع ترتیب داده شده و گماشتگان سیاسی ما می‌توانند طی آن‌ها، درباره فرصت‌های دوره دوم در وزارت دفاع و دولت ترامپ، مباحثه کنند".

این منابع همچنین اضافه کردند، مقامات ارشد پنتاگون، از جمله مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه‌هایی که- به احتمال زیاد به منظور ریشه‌کن کردن آن دسته از مقامات وزارت دفاع که گمان نمی‌شود "به قدر کافی وفادار" دونالد ترامپ باشند- انجام می‌شود، شرکت نخواهند کرد.

فارن پالسی با ارجاع به  یکی از منابع گفته است: "فکر می‌کنم این فرض درستی است- متحد با ترامپ باش یا بیرون ماجرا هستی".

جیم تاونسند، مقام سابق پنتاگون در این باره اظهار کرد: "این که یک ارزیابی از گماشتگان و نقش‌های کنونی آن‌ها به عمل آوری، منصفانه است".

اما وی افزود که تا به حال نشنیده کسی "آزمون لیتموس" عرصه سیاست را بین این دوره و دوره بعد برگزار کند و این بسیار عجیب است.

این مقام سابق پنتاگون تأکید کرد: آنچه پرسنل کاخ سفید به دنبال آن هستند، افرادی مناسب برای این شغل با تخصص متناسب نیست، بلکه وفاداران بی‌چون و چرا است؛ فارغ از اینکه برای سمت مورد نظر مناسب باشند.

اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید