کدخبر: ۳۴۷۳۲۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

چهره مشهور عکس ۱۱ سپتامبر بر اثر کرونا درگذشت

اقتصاد نیوز:یکی از افرادی که در هنگام سقوط برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در روز یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ در محل حاضر بود و در پی انتشار تصویرش مشهور شده بود، در پی ابتلا به کووید-۱۹ درگذشت. او تا مدت‌ها نمی‌دانست که سوژه عکاس بوده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از دویچه وله، استفن کوپر که از حملات تروریستی یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ جان سالم به در برد، در روز ۲۸ مارس ۲۰۲۰ در پی ابتلا به بیماری کووید-۱۹ درگذشت. این خبر را روزنامه محلی "The Palm Beach Post" در آمریکا منتشر کرده که از جمله اخبار شهرستان "پم بیچ" در جنوب فلوریدا را پوشش می‌دهد.

استفن کوپر پاکت به دست در گوشه سمت چپ عکس بالا دیده می‌شود. او و دیگران در محله منهتن نیویورک در حال فرار از نزدیکی برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی هستند؛ همان برج‌هایی که در پی حمله یازدهم سپتامبر، چند ثانیه پیش از ثبت این عکس فروریختند. او در آن زمان ۶۰ ساله بود و با رفتن به یک ایستگاه مترو از خطر نجات یافت.

یازده سپتامبر

این عکس عکاس خبرگزاری آسوشیتدپرس نه تنها از طریق برنامه‌های تلویزیونی و نشریه‌ها به گوشه و کنار جهان رسید، بلکه در موزه یادبود یازدهم سپتامبر در نیویورک هم به نمایش گذاشته شد. استفن کوپر در پی آن به شهرتی جهانی رسید.

به گفته شریک زندگی کوپر، او خود نمی‌دانسته که سوژه عکاس بوده و روزی به صورت تصادفی خود را در عکس در مجله تایم دیده است. بر این اساس، کوپر که باور نمی‌کرده، در واکنش گفته است: «خدای من، این منم.»

روزنامه آمریکایی به نقل از دختر کوپر نوشته است که او عکس بالا را در مهمانی‌ها و هر مراسمی که می‌توانست آن را نشان دهد، با خود می‌برد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند