کدخبر: ۳۴۷۴۷۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

وزارت جنگ اسرائیل مدعی شد؛

پرتاب «موفق» ماهواره جاسوسی برای رصد سراسر خاورمیانه

اقتصادنیوز؛ ماهواره جاسوسی «اوفک ۱۶» بنابر ادعای مقام‌ها و رسانه‌های اسرائیل با هدف «نگاه و رصد کردن به سراسر خاورمیانه» بشکل موفقیت‌آمیز به فضا پرتاب شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ وزارت جنگ رژیم اسرائیل امروز دوشنبه از پرتاب «موفق» یک ماهواره جاسوسی به فضا به نام «اوفِک ۱۶» خبر داد.

رسانه‌های اسرائیل ادعا کردند که این رژیم صبح امروز دوشنبه یک ماهواره جاسوسی را با هدف «نگاه و رصد کردن به سراسر خاورمیانه» به فضا پرتاب کردند.

به نوشته «تایمز اسرائیل»، رژیم اسرائیل از پرتاب ماهواره جاسوسی «اوفک ۱۶» به فضا خبر داد و وزیر جنگ در بیانیه‌ای پرتاب این ماهواره را «دستاوردی بزرگ برای صنایع دفاعی» این رژیم توصیف کرد.

این رسانه ضمن تمجید از قابلیت این رژیم در پرتاب و عملیاتی کردن ماهواره‌های شناسایی، از تعداد معدود کشورهای دارای توانایی پرتاب این ماهواره‌ها در جهان خبر داده و البته به قابلیت ایران در پرتاب و عملیاتی کردن این ماهواره اذعان کرد.

وزارت جنگ اسرائیل در بیانیه خود اعلام کرد: «وزارت دفاع (جنگ) و صنایع هوافضای اسرائیل با موفقیت اوفک ۱۶ ماهواره شناسایی را به فضا پرتاب کرد».

«شلومی سوداری» رئیس برنامه فضایی صنایع هوافضای رژیم صهیونیستی درباره پرتاب این ماهواره گفت: «شبکه ماهواره‌های ما به ما اجازه می‌دهد که سراسر خاورمیانه و حتی کمی بیشتر از آن را نگاه (رصد) کنیم».

فرانسه پرتاب ماهواره ایرانی را محکوم کرد

Related image

گفته می‌شود که ماهواره اوفک ۱۶ ساعت چهار بامداد امروز دوشنبه از پایگاه هوایی «پالماچیم» واقع در منطقه مرکزی فلسطین اشغالی به فضا پرتاب شد.

تایمز اسرائیل در گزارش خود درباره این ماهواره نوشت: «هر چند احتمالا وظیفه اصلی ماهواره جاسوسی جدید نظارت کردن بر ایران و تحولات برنامه‌های هسته‌ای و موشکی این کشور باشد اما مقام‌های دفاعی (رژیم صهیونیستی) این موضوع را رد کردند».

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند