کدخبر: ۳۴۷۵۳۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تصاویر و فیلم‌های تظاهرات ضد سعودی در لندن

اقتصادنیوز؛ صدها نفر از معترضان امروز (دوشنبه) در مرکز لندن با تجمع مقابل سفارت عربستان سعودی در حمایت از مردم یمن خواستار پایان جنایات ائتلاف ریاض و پایان محاصره در این کشور غرب آسیا شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، صدها نفر از معترضان در مرکز «لندن» با تجمع در مقابل سفارت عربستان، جنایات سعودی‌ها علیه مردم یمن و نقش انگلیس در این جنایت را محکوم کردند.

ویدئوهایی که از این اعتراضات در فضای مجازی قرار گرفته است، معترضان را در حالی نشان می‌دهد که پلاکاردهایی به دست گرفته‌اند که بر روی آنها شعارهایی در حمایت از مردم یمن و علیه جنایات سعودی‌ها در این کشور نوشته شده است.

معترضان همچنین با اشاره به نقش انگلیس و کشورهای دیگر در حمایت از جنایات رژیم آل سعود در یمن شعارهای «دیگر بس است» و «یمن را نجات دهید» سرمی‌دهند .

بر روی پلاکاردهایی که معترضان به دست گرفته‌‌اند، به اوج فاجعه علیه مردم غیرنظامی یمن اشاره می‌شود که برخی از شعارها شامل این موارد می‌شود: «هرچه جنگ طولانی‌تر شود، کودکان بیشتری خواهند مرد» و اینکه «چرا سکوت کرده‌اید؟».

یکی از خبرنگاران حاضر در صحنه در خصوص این رخداد گزارش می‌کند که بیش از یکصد تن از معترضان در مرکز لندن در حال راهپیمایی به سمت دفتر بی بی سی هستند تا این شبکه انگلیسی را به دلیل عدم پوشش مناسب اخبار مربوط به جنایات سعودی‌ها در یمن  محکوم کنند و پس از آن به سمت سفارت عربستان حرکت خواهند کرد تا وحشیگری سعودی‌ها در یمن را محکوم کنند و خواستار پایان محاصره ریاض در این کشور غرب آسیا شوند.

بنا به گفته این خبرنگار، معترضان همچنین در خیابانی که دفتر نخست‌وزیری انگلیس قرار گرفته، راهپیمایی کردند تا حمایت انگلیس از عربستان علیرغم اقدامات ظالمانه این کشور علیه مردم یمن  و همچنین فروش چندمیلیون پوندی تسلیحات انگلیس به عربستان که به مرگ هزاران غیرنظامی در یمن منجر شده است را محکوم کنند.

برخی دیگر از کاربران در صفحه توییتر با پوشش اخبار مربوط به این راهپیمایی‌ها گزارش کردند که معترضان در حالیکه پرچم یمن را به دست گرفته بودند، با اشاره به کمک‌های کشورهای خارجی و فروش تسلیحات به ریاض شعار می‌دادند: «تأمین بودجه سعودی‌ها را متوقف کنید» و «یمن را آزاد کنید، یمن را نجات دهید».

ajjMygUkaKbz

خبرنگار پرس تی وی در انگلیس نیز با پوشش اخبار مربوط به تظاهرات در حمایت از مردم یمن در صفحه توییتر با انتشار کلیپی از معترضان که شعار «الله اکبر» سرمی‌دادند نوشت که جمعیت عظیمی از معترضان در لندن، عربستان و انگلیس را برای «جنایات جنگی و نسل‌کشی» در یمن محکوم کردند.

تظاهرات در انگلیس در شرایطی برگزار می‌شود که روز گذشته (یکشنبه) پس از گزارش روزنامه عربی از دست داشتن انگلیس‌ها در حمله به یمن، روزنامه الکترونیکی «Daily Maverick» در گزارشی با استناد به بیانیه‌های وزارت دفاع انگلیس فاش کرد که نیروی هوایی این کشور به ائتلاف سعودی در حمله به یمن کمک کرده است.

پیش از آن، روزنامه لبنانی «الاخبار» در گزارشی ضمن تشریح پشتیبانی کامل انگلیس از عربستان سعودی برای انجام حملات هوایی به یمن اعلام کرد، بخش هوایی جنگ یمن را انگلیس به صورت کامل بر عهده گرفته است.

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند