کدخبر: ۳۴۷۶۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تقدیر عربستان از چین به دلیل عدم دخالت‌های منطقه‌ای

وزیر خارجه عربستان سعودی ضمن تمجید از ایفای نقش چین، بر حاکمیت و سلامت اراضی عربی و عدم دخالت‌های منطقه‌ای در امور داخلی کشورها تأکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، «فیصل بن فرحان بن عبدالله» وزیر خارجه عربستان سعودی در نشست وزرای خارجه عربی-چینی که به ریاست اردن از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت که ریاض دخالت‌های منطقه‌ای در امور داخلی کشورهای عربی را محکوم می‌کند.

بن فرحان گفت که همکاری عربی و چینی هر روز قدرتمندتر می‌شود و این همکاری متکی بر وجوه مشترک اعم از احترام طرفین به قوانین بین‌المللی، حاکمیت و استقلال کشورها، پایبندی به حل مسالمت‌آمیز بحران‌ها و تمایل مشترک به توسعه زمینه‌های همکاری برای تحقق منافع امت‌های عربی و چینی است.

طبق گزارش خبرگزاری عربستان سعودی(واس)، بن فرحان همچنین بر وحدت، حاکمیت و سلامت اراضی عربی و عدم دخالت در امور داخلی آن تأکید کرد و گفت که عربستان هیچ گونه تهدیدی برای ثبات منطقه را نمی‌پذیرد در نتیجه دخالت‌های منطقه‌ای در امور داخلی کشورهای عربی را محکوم می‌کند، دخالت‌هایی که از طریق حمایت از شبه‌نظامیان تروریستی مسلح، نقش مخرب در منطقه دارد و دودستگی‌های طایفه‌ای و نژادی را تشدید می‌کند و این دخالت‌ها اتخاذ موضع جدی جامعه جهانی را می‌طلبد.

وزیر خارجه عربستان سعودی همچنین بر حمایت از حاکمیت چین و تمامیت ارضی تأکید کرد و مواضع این کشور در حمایت از حقوق ملت فلسطین، طرح صلح عربی و راه‌حل دو دولت و نیز موضع آن در خصوص احترام به استقلال، حاکمیت و عدم مداخله در امور داخلی کشورها را ستود.


 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند