برای مقابله با نقض حقوق بشر؛

انگلیس عربستان را تحریم کرد

کدخبر: 347751
اقتصادنیوز؛ دولت انگلیس اعلام کرد، برای مقابله با ناقضان حقوق بشر یک رژیم تازه تحریم‌ها ایجاد کرده و در اولین گام ۴۹ شخص و نهاد از کشورهای عربستان سعودی، روسیه، کره شمالی و میانمار را تحریم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ نگلیس اعلام کرد برای حمایت از حقوق بشر از اعمال تحریم علیه ۲۵ تبعه روسیه، ۲۰ شهروند سعودی، دو مقام ارشد ارتش میانمار و دو نهاد دولتی کره شمالی خبر داد.

هندوستان تایمز نوشت: دولت بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس به منظور مقابله با «ناقضان حقوق بشر» یک رژیم جدید تحریمها را رونمایی کرد و وزیر خارجه این کشور هم اعلام کرد که فهرست این تحریم‌ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت لزوم اسامی تازه به آن اضافه خواهد شد.

به گفته دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس، دولت این کشور دارایی‌های افراد و نهادهای مشمول این تحریم را توقیف و ورودشان به انگلیس را منع می‌کند. همچنین تبادل پول و مراودات اقتصاید از طریق بانک‌های انگلیسی، برای اشخاص و نهادهای مشمول این تحریم متوقف می‌شود.

اغلب لیست تحریم‌های انگلیس مربوط به ماجرای قتل «سرگئی ماگنیتسکی» وکیل روس در یکی از زندان‌های روسیه استغ کسی که پیشتر آمریکا در محکومیت قتل او یک فهرست تحریمی به نام «لیست تحریم‌های ماگنیتسکی» اعلام و اعمال کرده بود.

در تحریم اعلام شده انگلیس، نام ۲۵ تبعه روس به اتهام دست داشتن در بدرفتاری با سرگئی ماگنیتسکی در زندان و نهایتا مرگ او آمده است.

انگلیس همچنین از تحریم ۲۰ شهروند عربستان سعودی به دلیل نقش داشتن در مرگ «جمال خاشقچی» روزنامه نگار منتقد ولی‌عهد عربستان سعودی در کنسولگری ریاض در استانبول ترکیه خبر داد.

انگلیس همچنین از تحریم «مینگ آنگ هلینگ» فرمانده کل ارتش میانمار و «سو وین» جانشین فرمانندهی کل ارتش این کشور به دلیل نقش داشتن در خشونت بی رحمانه و سرکوب اقلیت‌ها در این کشور به ویژه اقلیت مسلمانان روهینگیا خبر داد.

دولت انگلیس دو نهاد دولتی کره شمالی را نیز تحریم کرد و اتهام آنها را نقش داشتن در شکنجه و قتل افراد و بردن آنها به اردوگاه‌های کار اجباری اعلام کرد.

بنا بر گزارش رسانه‌های انگلیسی از قبیل بی‌بی‌سی، این اولین بار است که این کشور تنها با اتکا به قوانین داخلی انگلیس دست به تحریم افراد و نهادهای خارجی می‌زند و قبلا در همکاری با سازمان ملل و اتحادیه اروپا چنین کاری را انجام می‌داد.

تیتر یک
  • پنجمین روز نزولی شاخص هم‌وزن بورس؛

    اقتصادنیوز: امروز ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ شاخص کل بورس برای سومین روز متوالی افت کرد تا در مسیر نزول هت تریک کرده باشد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما