مبتلایان کرونا بیمه می‌شوند

کدخبر: 347758
اقتصادنیوز؛ سعید فرجی در شورای اطلاع رسانی اداره کل بیمه سلامت بیان کرد که نتیجه آزمون وسع برای دیگر افراد حدود یکماه طول می کشد اما برای افراد مبتلا به کرونا در کمتر از یک روز این فرایند طی شده پو فرد زیر پوشش بیمه سلامت قرار می گیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ سعید فرجی، مدیرکل بیمه سلامت همدان درباره آزمون وسع توضیح داد: سازمان بیمه سلامت از سال گذشته برگزاری آزمون وُسع و صدور دفترچه بیمه سلامت برای افراد بدون هر گونه بیمه را در دستور کار قرار داد و این موضوع از آبان ۹۸ به صورت جدی عملیاتی و دنبال شد.

مدیرکل بیمه سلامت همدان ادامه داد: آبان سال گذشته تاکنون ۳۶ هزار و ۵۷۷ سرپرست خانوار شامل ۹۵ هزار نفر درخواست آزمون وسع برای دریافت دفترچه و بهره مندی از خدمات بیمه سلامت کردند که از این تعداد برای ۲۶ هزار و ۷۵۰ خانوار پیامک برای دریافت دفترچه ارسال شده است.

فرجی ادامه داد: طبق قانون هزینه بیمه هر فرد زیر پوشش بیمه سلامت سالانه ۶۶۴ هزار تومان است که این هزینه از سوی سه دهک نخست جامعه پرداخت نشده دهک چهارم ۵۰ درصد و دهک های بالاتر باید ۱۰۰ درصد هزینه بیمه را پرداخت کنند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه برخی از متقاضیان قرار گرفتن زیر پوشش بیمه سلامت بین دهک چهارم به بالاتر بوده و باید هزینه بیمه خود را پرداخت می کردند بنابراین نسبت به پیگیری برای دریافت دفترچه بیمه سلامت اقدامی نکردند.

مدیرکل بیمه سلامت همدان گفت: تاکنون ۱۳ هزار و ۴۴۲ سرپرست خانواده نسبت به دریافت دفترچه بیمه سلامت اقدام کرده و دفاتر آنها صادر شده است که از این تعداد ۱۲ هزار و ۲۴۳ سرپرست خانواده در بین دهک های یک تا سه قرار دارند و هزینه بیمه آنها رایگان است.

فرجی اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا در کشور و افزایش شمار مبتلایان به این بیماری، همه افراد در قبال این موضوع مسوول بوده و باید با رعایت نکات بهداشتی نسبت به مهار و کنترل بیماری تلاش کنند.

وی افزود: بیمه سلامت جلوتر از سایر سازمان ها و دستگاه های دولتی به منظور کاهش تجمع و تبادل اشیا بین بیمار، پزشک، داروخانه و دیگر مراکز که از عوامل ابتلا به کرونا به شمار می رود، ارائه خدمات الکترونیکی را از مدت ها پیش در دستور کار قرار داده است.

مدیرکل بیمه سلامت همدان اضافه کرد: در جریان ارائه نسخه الکترونیکی مشکلات پیش آمد که نمونه آنها مقاومت پزشکان در برابر تغییر از رویکرد سنتی، نبود برخی داروها در سایت، اختلال در اینترنت، هزینه و زمان بر بودن استفاده از رایانه و وجود مغایرت در نرم افزار نسخه الکترونیکی همراه شدیم.

فرجی ادامه داد: پیش از شیوع کرونا از ۳۵۴ پزشک فعال در این استان ۷۷ تن به صورت الکترونیکی نسخه می نوشتند که این آمار پس از شیوع کرونا و تاکید بر ضرورت ارائه خدمات الکترونیکی و استحقاق سنجی الکترونیکی برای درمان بر اساس شیوه نامه ای ابلاغی از سوی هیات دولت و سازمان بیمه سلامت به ۲۵۴ پزشک رسید.

وی گفت: استان همدان در زمینه نسخه نویسی الکترونیکی رتبه نهم و نسخه پیچی الکترونیکی رتبه ۲۵ کشور را دارد بنابراین امید می رود با همت معاونت غذا و دارو و همکاری داروخانه ها این رقم بهبود یابد.

۹۴۹ هزار و ۹۲۸ همدانی در قالب کارکنان دولت،روستاییان، صندوق ایرانی، بیمه سلامت و سایر اقشار زیر پوشش بیمه سلامت هستند.

تیتر یک
  • مصاف جدید برپایه دلارهای نفتی سعودی

    اقتصادنیوز: ریاض پیشنهاد داده که سوءتفاهمات متقابل با اسلام‌آباد را رفع کرده و جبهه‌ای علیه رقیب منطقه‌ای‌اش تهران…

از دست ندهید
بلیط هواپیما