خبرهای بد جدید درباره رفتار ویروس کرونا

کدخبر: 347907
اقتصادنیوز: سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه با اشاره به شواهد موجود اعلام کرد که ویروس کرونا ممکن است بیشتر از آنچه قبلاً تصور می‌شد، از طریق هوا پخش شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان جهانی بهداشت با هشدار در مورد افزایش شیوع ویروس همه گیری کرونا اعلام کرد: پس از آن که یک گروه بین المللی از دانشمندان به این نتیجه رسیدند که ویروس کرونا می‌تواند خیلی فراتر از دو متر پخش شود، گزارش جدید خود در این مورد را طی چند روز آینده ارائه خواهد کرد.  

روز دوشنبه گروهی از ۲۳۹ دانشمند بین المللی پس از انجام تحقیقات اعلام کردند که قطرات بازدم دراندازه ۵ میکرومتر که حاوی ویروس است، می‌توانند برای چند ساعت در هوا معلق شوند و ده‌ها متر را طی کند.  

در حال حاضر حفظ فاصله فیزیک دو متری عنصر اصلی در مبارزه با بیماری کووید ۱۹ است که از زمان ظهور در چین، تا کنون جان بیش از ۵۳۸ هزار را گرفته و ۱۱. ۶ میلیون نفر نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند.  

با افزایش روند شیوع ویروس کرونا، تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان بهداشت جهانی پس از گزارش ۴۰۰ هزار مورد جدید در آخر این هفته گفت: این بیماری هیچ روند شیوع کندی را نشان نمی‌دهد.  

آدهانوم افزود: شیوع بیماری در حال افزایش است و ما حتی به اوج بیماری همه گیر نرسیده‌ایم.  

تیتر یک
  • روایت اکونومیست از هزینه‌های زیست‌محیطی گسترش رمزارزها

    اقتصادنیوز: هفته‌نامه اکونومیست با هشدار نسبت به پیامدهای زیست‌محیطی تولید بیت‌کوین، نوشته است که بدون ایجاد مقررات…

از دست ندهید
بلیط هواپیما