کدخبر: ۳۴۷۹۷۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

هشدار نماینده پارلمان عراق:

خطرناک‌ترین توطئه آمریکا در حال اجراست

اقتصادنیوز؛ «عامر الفایز» نماینده پارلمان عراق هشدار داد که آمریکا در حال انجام خطرناکترین توطئه علیه عراق است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «عامر الفایز» نماینده پارلمان عراق بر این باور است که ایالات متحده آمریکا، عامل اصلی بی‌ثباتی در عراق است.

الفایز که عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان نیز است، به پایگاه خبری المعلومه گفت: «حمایت آمریکا از تروریستها و برخی طرفها در عراق، باعث هرج و مرج کشور است».

وی تصریح کرد، اگر آمریکا از حمایت تروریستها و طرفهای مذکور دست بردارد، هرج‌ومرج در داخل عراق هم به پایان خواهد رسید.

الفایز خاطر نشان کرد، کمیسیون روابط خارجی پارلمان درباره تداوم این سیاست آمریکا و سایر کشورهای خارجی، به وزارت خارجه عراق نیز هشدار خواهد داد.

این نماینده عراقی ضمن هشدار درباره «خطرناکترین توطئه آمریکا علیه عراق»، تأکید کرد که «عراق به عرصه مداخلات آشکار آمریکا تبدیل شده است».

توطئه‌های آمریکا علیه عراق این روزها علیه سازمان الحشد الشعبی و نیروهای مقاومت است؛ به گونه‌ای که «محمد البلداوی» نماینده فراکسیون الفتح درباره طرح‌های آمریکا برای محدود کردن نقش الحشدالشعبی و ایجاد درگیری‌های داخلی هشدار داد.

البلداوی گفت که آمریکا برای انحلال الحشدالشعبی و محدود کردن نقش این سازمان و اعمال فشار بر آن از داخل تلاش می‌کند به گونه‌ای که یک کودتای نرم در عراق در جریان است.   

این نماینده پارلمان عراق همچنین تصریح کرد که نشانه‌های کودتا در عراق دیده می‌شود و اطلاعاتی نیز پیش از تظاهرات سال گذشته درباره نقش آمریکا در این تظاهرات، اقدام علیه نهادهای امنیتی و تلاش برای بازگرداندن سیاستمداران تحت تعقیب قضایی به کشور، به دست آمد.

این در حالی است که نمایندگان عراق در ۱۵ دی ۱۳۹۸، مصوبه اخراج نظامیان تروریست آمریکایی از عراق را تصویب کردند، ولی به علت فشار آمریکا و جریانهای وابسته به این کشور، این مصوبه اجرایی نشده است.

این مطلب برایم مفید است
160 نفر این پست را پسندیده اند