پلاسکو بدون پارکینگ صاحب پروانه شد

کدخبر: 348016
اقتصادنیوز :‌اواخر ادریبهشت ماه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور مصوب کرد که ساختمان جدید پلاسکو نیازی به تأمین پارکینگ ندارد. مصوبه‌ای که عقب نشینی از مصوبات گذشته این شورا بود اعضای شورای شهر تهران از جمله محمد سالاری به این موضوع اعتراض و اعلام کردند که چنین تصمیماتی اجحاف در حق مردم تهران است.

به گزارش اقتصادنیوز  ، قرار بود طی نامه‌ای رسمی از سوی اعضای شورا با این مصوبه شورای عالی شهرسازی مخالفت شود و به نگاه از بالا به پایین شورای عالی شهرسازی نقد صورت گیرد اما به نظر می‌رسد این اعتراضات به سرانجامی نرسیده است.

علی محمد سعادتی شهردار منطقه 12  می‌گوید: به‌زودی پروانه ساختمانی پلاسکو صادر می‌شود.

او با بیان این که شورای عالی شهرسازی با توجه به مسائل اجتماعی و مسائل اقتصادی کسبه اعلام کرده این ساختمان از تامین پارکینگ معاف است، گفت: بر اساس شرایط موجود و مصوبه شورای عالی شهرسازی، صورت جلسه میان شهرداری تهران و بنیاد مستضعفان به امضا رسید که بر اساس آن، به زودی پروانه ساختمانی پلاسکو صادر می‌شود.

سعادتی در خصوص ارسال پرونده پلاسکو به کمیسیون ماده صد توضیح داد: این موضوع مربوط به قبل از مصوبه شورای عالی شهرسازی بود. این شورا  بالاترین مرجع تصمیم‌گیری درحوزه معماری و شهرسازی است و اگر موضوع عدم پارکینگ در این شورا تأیید شود، ما نمی‌توانیم فراتر از قانون رفتار کنیم، بنا بر این به زودی پروانه ساختمانی پلاسکوی جدید صادر می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما