کدخبر: ۳۴۸۰۹۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پاسخ توییتری ایلهان عمر به ترامپ‌جونیور؛

زن مسلمان، پسر ترامپ را تحقیر کرد

اقتصادنیوز: به دنبال اظهارات ایلهان عمر، نماینده سومالیایی‌تبار و مسلمان ایالت مینه‌سوتا در مجلس نماینذگان آمریکا مبنی بر ضرورت برچیدن سیستم سرکوب در آمریکا و جهان، جدالی توییتری میان وی و پسر دونالد ترامپ در گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا، «ایلهان عمر» عضو سومالیایی – آمریکایی مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه در یک نشست مطبوعاتی گفت: «تا زمانی که سیستم های اقتصادی و سیاسی ما به سود و بهره اولویت می دهد بدون نگاه به اینکه چه کسی سود می برد و چه کسی محروم می شود، ما ادامه دهنده راه نابرابری خواهیم بود».

وی افزود: «می توان هنگام اصلاح عدالت کیفری در کشور، جلوی این کار را گرفت بلکه باید تلاش ها برای برچیدن کل سیستم سرکوب در هرکجا را آغاز کرد».

عمر ادامه داد: «ما نه فقط برای نابودی سیستم های سرکوب در نظام عدالت کیفری مبارزه می کنیم بلکه به منظور نابودی سیستم های سرکوب موجود در امور مسکن، آموزش، مرااقبت های بهداشتی و اشتغال و حتی هوایی که نفس می کشیم، در حال مبارزه هستیم.».

ایلهان عمر

تحقیر ترامپ جونیور در توئیتر

بلافاصله پس از اظهارات ایلهان عمر، ترامپ جونیور در توییتی به دموکرات ها و جو بایدن نامزد احتمالی آنها در انتخابات ریاست جمهوری این کشور حمله کرد و در توییتر نوشت: آیا بایدن با هوادارش عمر موافق است که ما به برچیدن سیستم سیاسی و اقتصادی آمریکا نیاز داریم».

ایلهان عمر، نماینده چپگرای کنگره در واکنش به توییت «ترامپ جونیور» هم گفت: آیا سیستم آموزشی ما آگاه است که شما را به حال خود رها کرده است؟ سطح درک شما برای کشور شرم آور است، شاید کسی بتواند به شما رایگان زبان انگیسی آموزش دهد».

ایلهان عمر و برنی سندرز

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند