کدخبر: ۳۴۸۱۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آیا خانم ها می توانند موتورسیکلت برقی برانند؟

اقتصاد نیوز: با مطرح شدن این سوال که آیا خانم ها برای رانندگی موتورسیکلت های الکتریکی منعی ندارند، سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد که تنها آقایان می ‌توانند از موتورسیکلت‌ های برقی استفاده کنند و برابر قانون، استفاده از این وسیله نقلیه نیازمند دارا بودن گواهی نامه مرتبط خواهد بود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خودروبانک، سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در پاسخ به این سوال که آیا خانم‌ ها نیز امکان استفاده از موتورسیکلت های برقی را دارند یا خیر، اعلام کرد که تنها آقایان می ‌توانند از موتورسیکلت ‌های برقی استفاده کنند و هیچ محدودیتی برای استفاده از آن برای آقایان وجود ندارد، اما عدم محدودیت به شرطی خواهد بود که برابر قانون برای استفاده از این موتورسیکلت‌ ها گواهی نامه لازم دریافت شده باشد. براساس ماده 2 آئین نامه راهنمایی و رانندگی و همچنین ماده 1 آئین نامه صدور گواهی نامه، داشتن پلاک و گواهی نامه برای استفاده از تمامی وسایل نقلیه الزامی بوده و هیچگونه استثنایی در این زمینه وجود ندارد.

 
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند