کدخبر: ۳۴۸۳۲۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مورگان اورتگاس:

حل بحران کشورهای حاشیه خلیج‌فارس به نفع همه است

اقتصادنیوز:«مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت‌و‌گو با شبکه «الجزیره» گفت که درگیری کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به منافع مشترک آمریکا و این کشورها آسیب می‌رساند.

مورگان اورتگاس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت‌و‌گو با الجزیره گفت که درگیری کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به نفع دشمنان مشترک آمریکا و این کشورهاست.

این اظهارات درست پس از آن است که شبکه آمریکایی «فاکس نیوز» گزارش داد امارات طرح ارائه‌شده از سوی دولت آمریکا برای حل بحران در روابط قطر با کشورهای عربی و فشار به دولت ایران را ناکام گذاشته است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این خصوص گفت که «بحران کشورهای عربی حاشیه خلیج [فارس] مدت زیادی است که تداوم دارد و بر این باوریم که حل این بحران به نفع همه خواهد بود».

مورگان اورتاگوس در ادامه گفت: «لازم است کشورهای عضو شورای همکاری‌ خلیج [فارس] علیه تهدیدات منطقه‌ای با یکدیگر متحد شوند».

اورتاگوس افزود: «می‌خواهیم که تمام طرف‌های ذیربط بحران کشورهای عربی حوزه خلیج [فارس] را حل کنند».

فاکس نیوز در ارتباط با طرح آمریکا گزارش داده بود توافق میان کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس که امارات آن را به هم زد به خطوط هوایی قطر اجازه می‌داد از حریم هوایی عربستان و امارات عبور کند و این یک هدف مهم در کمپین فشار حداکثری «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا علیه ایران بود تا تهران را از سالانه ۱۳۳ میلیون دلار درازای استفاده دوحه از آسمان ایران محروم کند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند