تغییر سریع میدان مغناطیسی زمین

کدخبر: 348654
​اقتصاد نیوز:دانشمندان اعلام کردند که میدان مغناطیسی زمین خیلی سریع‌تر از تفکر دانشمندان تغییر می‌کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسکانیوز، میدان مغناطیسی زمین به طور میانگین هر چند صد هزار سال می‌چرخد به این معنی که مغناطیس شمال به جنوب می‌رود و برعکس (سیاره واقعاً وارونه نمی شود). تحقیقات جدید نشان می دهد که این تغییر جهت می‌تواند تا 10 برابر سریع‌تر از آنچه قبلاً تصور می شد اتفاق بیفتد.

این خبر بزرگی برای دانشمندان تحقیق کننده در مورد چگونگی تغییرات میدان مغناطیسی بر زندگی روی کره زمین، چگونگی تکامل سیاره ما با گذشت زمان و پیشرفت بهتر در سالهای آینده است.

مطالعات دیرینه ‌مغناطیس‌شناسی گذشته نشان داده که میدان مغناطیسی می‌تواند جهت حرکت را تا 1 درجه در سال تغییر دهد، اما آخرین مطالعه نشان می دهد که حرکات حداکثر 10 درجه در سال امکان پذیر است.

این مبتنی بر شبیه سازی‌های دقیق کامپیوتر از هسته بیرونی ساخته شده از نیکل و آهن که در حدود 2.800 کیلومتر (1.740 مایل) پایین تر از سطح زمین است، که میدان مغناطیسی را کنترل می کند.

کریس دیویس، ژئوفیزیکدان از دانشگاه لیدز انگلستان اعلام کرد که بعد از گذشت 400 سال دانش ما از میدان مغناطیسی بسیار ناقص است.

از آنجا که این تغییرات سریع نمایانگر برخی رفتارهای شدیدتر از هسته مایع زمین است، آنها می توانند اطلاعات مهمی در مورد رفتار داخلی عمیق زمین ارائه دهند.

دیویس و همکارش مدل سازی رایانه خود را با جدول زمانی اخیراً منتشر شده از میدان مغناطیسی زمین طی 100000 سال گذشته ترکیب کردند.

به نظر می رسد تغییرات سریعتر در جهت تضعیف موضعی میدان مغناطیسی است.میدان مغناطیسی مارا را از تأثیرات هوا فضا و اشعه خورشیدی محافظت می کند.

دانستن اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی وقوع این تغییرات و چرخش ها (و سرعت آن) برای تنظیم مجدد ماهواره ها تا مواجهه با تغییرات تابش اشعه که ممکن است ناشی از واژگون شدن میدان باشد حیاتی است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما