تکرار ادعاهای روسیه علیه آمریکا در افغانستان!

کدخبر: 348690
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: گزارش‌هایی به دست روسیه رسیده که نشان می‌دهد هواپیماهای نظامی ناتو تحت رهبری آمریکا، مواد مخدر را از افغانستان به کشورهای دیگر قاچاق می کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سرگئی لاوروف در همایش دیدگاه‌های پریماکوف گفت: روسیه بطور مرتب چنین گزارش‌هایی از افغانستان دریافت می‌کند.

 

وی افزود: متاسفانه باید گفت قاچاق مواد مخدر به کشورهای دیگر ازجمله به اروپا از افغانستان به شکل سازمان یافته در حال انجام است و از هواپیماهای ائتلاف ناتو برای این منظور استفاده می‌شود.

وزیر خارجه روسیه گفت: ما نمی توانیم این اطلاعات را 100 درصد تایید کنیم اما تنها صحبت از یک گزارش نیست بنابراین نمی‌توانیم آن را نادیده بگیریم.

لاوروف افزود: فقط کارکنان سرویسهای اطلاعاتی می توانند از هواپیماهای نظامی ناتو استفاده کنند و در وهله اول امریکا باید به تحقیق در مورد این وضعیت تاسف بار بپردازد.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه خاطرنشان کرد: باید در کشور میزبان نیروهای ناتو (افغانستان) نیز تحقیقات در این زمینه آغاز شود چرا که در طول 20 سال حضور آمریکا و سایر کشورهای عضو ائتلاف تحت رهبری این کشور در افغانستان، قاچاق مواد مخدر از این کشور چندین برابر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: آمریکا و سایر کشورهای عضو ائتلاف در افغانستان هیچ گونه مبارزه ای با قاچاق مواد مخدر در این کشور نکرده‌اند.

گفتنی است ضمیر کابلوف نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان، به تازگی گفت که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در قاچاق مواد مخدر نقش دارد.

 کابلوف در واکنش به گزارش نیویورک تایمز در مورد ادعای تبانی روسیه با طالبان در مورد کشتن نظامیان آمریکایی گفته است سازمان اطلاعات آمریکا که روسیه را متهم می‌کند، خودش در قاچاق مواد مخدر دست دارد.

وی برای تایید اظهارات خود گفت که هواپیماهایی از پایگاه نظامیان آمریکایی در قندهار و بگرام بدون هیچ بازرسی به نقاط دیگر جهان پرواز دارند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما