پردرآمدترین مدیرعامل‌های دنیا

کدخبر: 348730
​اقتصاد نیوز:مدیران شرکت‌های فناوری سالانه درآمد بالایی دارند که البته بیشتر آن مربوط به افزایش ارزش سهام می‌شود. اخیرا لیست پردرآمدترین مدیرعامل‌های ۲۰۱۹ منتشر شده که ایلان ماسک در صدر آن خودنمایی می‌کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از دیجیاتو، در حالی که در لیست بلومبرگ مدیران شرکت‌های وال استریت به سختی در جمع ۱۰ مدیر پردرآمد سال گذشته میلادی قرار گرفته‌اند، چندین مدیر شرکت‌های فناوری در آن به چشم می‌خورند. پردرآمدترین زن نیز در رتبه ۱۹ام این فهرست خودنمایی می‌کند.

ایلان ماسک که مدیریت شرکت‌های تسلا، اسپیس ایکس و بورینگ کمپانی را برعهده دارد، سال گذشته درآمدی نزدیک به ۶۰۰ میلیون دلار داشته است که البته تنها مربوط به حقوق او نمی‌شود. بخش بزرگی از درآمد ماسک در سال گذشته میلادی را ارزش سهام تسلا تشکیل می‌دهد که رشد چشمگیری را تجربه کرده است.

اخیرا ارزش سهام شرکت تسلا به ۱۴۰۰ دلار رسید و آن را به باارزش‌ترین برند سازنده خودرو در جهان تبدیل کرد که همین موضوع افزایش چشمگیر ثروت مدیرعامل آن یعنی ماسک را در پی داشت.

دانشگاه چینهوا
 

در رتبه دوم فهرست بلومبرگ، مدیرعامل اپل قرار گرفته است. حقوق سالانه تیم کوک برابر با ۳ میلیون دلار است، اما با توجه به امتیازات و همچنین سهامی که کوک در اختیار دارد، مجموع درآمدهای آن در سال گذشته میلادی به ۱۳۳ میلیون دلار رسیده است.

در رتبه هفتم مدیرعامل اینتل، «باب سوان» با درآمد ۹۹ میلیون دلاری به چشم می‌خورد. مدیرعامل آلفابت و گوگل، ساندار پیچای با درآمد ۸۶ میلیون دلاری در رتبه هشتم قرار رفته و مدیرعامل مایکروسافت، ساتیا نادلا نیز با درآمد ۷۷ میلیون دلاری در رتبه نهم قرار گرفته است.

در لیست صدتایی بلومبرگ تنها چهار زن به چشم می‌خورند که شامل «شریل سندبرگ»، مدیر ارشد عملیات فیسبوک می‌شود. اگرچه شریل مدیرعامل نیست، اما با درآمد ۳۲ میلیون دلاری در سال گذشته میلادی در رتبه ۷۲ام قرار گرفته است. باید منتظر ماند و دید در لیست ۲۰۲۰ تغییری در رتبه‌ها ایجاد می‌شود یا خیر.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما