فرمانده هوانیروز وعده داد:

ساخت موشک با بُرد 100کیلومتری

کدخبر: 348828
اقتصادنیوز؛ فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی گفت: به‌زودی به موشک‌هایی با برد ۲۰ کیلومتر و ۱۰۰ کیلومتر دست پیدا خواهیم‌ کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ «امیر یوسف قربانی» در مراسم تجلیل از خلبانان و نیروهای ستادی (جشنواره مالک اشتر) که صبح امروز در ستاد فرماندهی یگان هوایی نزاجا برگزار شد، گفت: هوانیروز در بحث دفاعی و امنیتی و موشک‌های «فایر اند فورگت» (شلیک کن و فراموش کن)  و نقطه‌زن و موشک‌های هشت ونیم کیلومتر دستاوردهای بسیار خوبی داشته است و امیدوارم که به زودی به موشک‌های با برد ۲۰ کیلومتر و ۱۰۰ کیلومتر دست پیدا کنیم.

فرمانده هوانیروز ارتش با یادآوری اینکه امروز ما در هوانیروز ۴۳۵ نوع قطعه در تیراز ۶۰۰ هزار ساخته‌ایم، اظهارداشت: هوانیروز در ۴ نقطه کشور از برادران عزیزمان در ارتش، سپاه و هنگ مرزی در مرزهای کشور پشتیبانی می‌کند.

قربانی تصریح کرد: بالگردهای هوانیروز تنها در طول یک‌شبانه روز در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، ۵۰۰ سورتی پرواز انجام دادند. هوانیروز در جریان آتش‌سوزی‌های زاگرس ۲ هزار نفر نیرو جابجا کرد. علاوه بر این هوانیروز امروز به ۱۸ استان کشور خدمات اورژانس هوایی ارائه می‌دهد.  

وی ادامه داد: هوانیروز بزرگترین رزمایش شبانه را در تاریکی مطلق به مدت ۶ ساعت انجام داده است که در خاورمیانه بی‌نظیر است و توانست تمامی طرح های عملیاتی را از جمله هلی‌برن، رزم شبانه و تخلیه مجروح را به نحو مطلوب انجام دهد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما