عضوشورای شهر اراک :

اگر شهردار در ریل گذاری شورا حرکت کند، اصراری بر استیضاح نداریم

کدخبر: 349161
اقتصادنیوز : مرکزی عضو شورای شهر اراک گفت: تا زمانی که شهردار در مسیر ریل گذاری شده توسط شورا حرکت کند، اصراری بر استیضاح نخواهیم داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،پیمان رشیدی 24 تیرماه در صحن رسمی شورای شهر اراک که استیضاح شهردار را در دستور کار خود داشت، از خواسته خود در خصوص استیضاح شهردار انصراف داد و امضای خود را در این خصوص پس گرفت و در پاسخ به اعتراض اعضای موافق استیضاح، با بیان اینکه باید مراقب واژگان بود تا از نظر قانونی و شرعی مشکلی بروز نکند، بیان کرد: تذکر، طرح سوال و استیضاح شهردار از حقوق نمایندگان مردم در پارلمان محلی است و هیچ کس نمی تواند بگوید چرا تذکر یا سوال طرح می شود یا طرح نمی شود.

وی تصریح کرد: شورای پنجم شهر اراک در آستانه ورود به سال چهارم فعالیت خود است و طی سه سال اخیر فراز و فرودهای بسیاری را اعم از انتخاب دو شهردار و تعدادی سرپرست شهرداری پشت سر گذاشته و تجربه ای بیش از پیش در اختیار دارد.

رشیدی با بیان اینکه هدف ما از طرح سوال و تذکر و استیضاح این بود که اولویت های شورا مدنظر قرار گیرد، افزود: شورای شهر در بودجه 99 اولویت هایی را برای شهر تعریف کرد اما عملا شاهد بی نظمی در شهر بودیم، جلسات متعدد علنی و غیر علنی برگزار شد و در ابتدای امر از پاسخ ها قانع نشدیم، اما در پی توضیحات بیشتر، شهردار به سمت اولویت های شورا تغییر مسیر داد و مقرر شد که شهرداری براساس اولویت شورا پیش رود.

وی تاکید کرد: زمانی که شهرداری در مسیر ریل گذاری شورا حرکت کند اصراری بر استیضاح نخواهیم داشت. در این میان افرادی که با بداخلاقی یا بدون سند و مدرک قضاوت کنند به خدا می سپارم.

رشیدی در واکنش به صحبت های علیرضا مرادی اظهار کرد: ادب مرد به ز دولت اوست، داشتن یا نداشتن تعادل روحی و روانی را مردم تشخیص می دهند، ما نمی دانستیم که خدای ما با خدای شما متفاوت است، نمی دانستیم که برای بیان استدلال باید از شما اجازه بگیریم تا عقلانی محسوب شود. به صورت واضح و منطقی دلیل پس گرفتن امضای خود را توضیح دادم و به کسی هم توهین نکردم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما